سویا ۰-۴ چلسی: پوکر ژیرو

0

شاگردان فرانک لمپارد در این دیدار کاملا برتر از حریف ظاهر شدند و به لطف درخشش الیویه ژیرو و چهار گلی که او به ثمر رساند، به یک پیروزی پرگل رسیدند. با این پیروزی آبی ها این فرصت را دارند که با یک تساوی در آخرین دیدار، به عنوان تیم اول از این گروه صعود کنند.

چلسی بازی را بهتر آغاز کرد و بعد از یکی دو موقعیت نصفه و نیمه در دقایق ابتدایی، این الیویه ژیرو بود که در دقیقه ۸ گل اول بازی را به ثمر رساند. در حالی که تیم سویا به دنبال ترتیب دادن یک حمله بود، بازیکنان چلسی توپ را قطع کردند و هاورتز با یک پاس خوب، ژیرو را در موقعیت گلزنی قرار داد. این مهاجم فرانسوی هم بعد از یک حرکت در عرض، توپ را به گوشه دروازه سویا فرستاد.

پس از این گل برای دقایقی چلسی ابتکار عمل را در دست داد اما پس از آن بازی متعادل شد و هر دو به دنبال رسیدن به گل های بعدی بودند؛ هرچند موقعیتی روی دروازه‌ها ایجاد نمی‌شد. در دقیقه ۲۷، پولیشیچ روی یک حرکت انفرادی، می توانست گل دوم آبی‌ها را به ثمر برساند اما ضربه او را آلفونسو پاستور مهار کرد.

حملات دو تیم ادامه پیدا کرد اما در دقایق پایانی نیمه اول موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد نشد و در نهایت این نیمه با همان یک گل به سود چلسی به پایان رسید.

نیمه دوم را سویا بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۴۹، روی همکارس اسکار رودریگس و خسوس ناواس، این گودلی بود که صاحب موقعیت شد اما ضربه والی او از بالای دروازه چلسی به بیرون رفت.

در مقابل این تیم میهمان بود که در دقیقه ۵۴ به گل دوم رسید. این بار روی پاس متئو کوواچیچ بود که ژیرو صاحب موقعیت شد و بعد از عبور از سرخی گومز، با یک ضربه چیپ دقیق، پاستور را مغلوب کرد.

تنها سه دقیقه بعد چلسی می توانست به گل سوم برسد اما ضربه پای چپ هاسون اودوی از بالای دروازه سویا به بیرون رفت. برتری چلسی ادامه داشت و در دقیقه ۶۵، روی پاس امرسون، پولیشیچ در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما ضربه او بعد از برخورد به مدافع حریف به بیرون رفت.

در دقیقه ۶۹ میسون مونت یک موقعیت گلزنی بسیار خوب را از دست داد اما در دقیقه ۷۴، ژیرو توانست گل سوم خود و تیمش را به ثمر برساند. روی ارسال انگولو کانته بود که ژیرو بالاتر از مدافعان حریف توانست ضربه نهایی را بزند و کار را تمام کند.

بعد از این گل بازیکنان میزبان که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند اما این چلسی بود که در دقیقه ۸۲ صاحب یک ضربه پنالتی شد. این بار هم ژیرو در متن حرکت بود و در حالی در تلاش بود از ارسال آسپلیکوئتا استفاده کند، توسط گومز متوقف شد. خود ژیرو پشت ضربه قرار گرفت و با یک ضربه محکم به گوشه بالایی دروازه کار را تمام کرد.

دو دقیقه بعد بار دیگر یک موقعیت مشکوک در محوطه جریمه سویا رخ داد و به نظر می رسید که گیلمور روی جورجینیو مرتکب خطا شده است اما داور بعد از استفاده از VAR، دستور به ادامه کار داد.

در دقایق پایانی اتفاق خاصی روی دروازه ها رخ نداد و در نهایت بازی با برتری ۴-۰ چلسی به پایان رسید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید