سازمان ملل : فراخوان بشردوستانه برای جمع آوری کمک های بی سابقه ۳۵ میلیارد دالری برای سال ۲۰۲۱ میلادی؛

0

به گزارش معمارپرس به نقل از اسپوتنیک، سازمان ملل متحد امروز (سه شنبه) یک فراخوان بشردوستانه برای جمع آوری کمک های بی سابقه ۳۵ میلیارد دالری برای سال ۲۰۲۱ میلادی را اعلام کرد تا با پیامدهای پاندمی نسل جدید ویروس کرونا COVID-19 که صدها میلیون نفر در تمام جهان از جمله افغانستان را در فقر و تنگدستی قرار داده و همزمان احتمال قحطی نیز وجود دارد، مقابله شود.

بر اساس برنامه های واکنش بشردوستانه که سازمان ملل آنها را هماهنگ می کند، بحران ناشی از پاندمی کرونا شمار افراد نیازمند کمک های بشردوستانه در جهان در سال آینده میلادی به رقم بی سابقه ۲۳۵ میلیون نفر افزایش خواهد یافت و این به معنای افزایش ۴۰ درصدی آنها نسبت به سال جاری می باشد.

بنا بر گزارش ، هدف از مبلغ مورد درخواست سازمان ملل و شرکای آن نیز کمک رسانی به نزدیک به ۱۶۰ میلیون نفر از مجموع ۳۲۵ میلیون در ۴۶ کشور جهان است که ضعیف ترین افرادی به شمار می آیند که با گرسنگی، درگیری، آوارگی و پیامدهای تغییرات آب و هوایی و پاندمی کرونا روبرو هستند.

در همین راستا نیز، «مارک لوکوک»، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه و امدادرسانی در یک کنفرانس خبری اظهار داشت: این افزایش تقریبا به طور کامل ناشی از (COVID-19) است.

این سازمان اعلام کرد که در پایان سال جاری میلادی امکان دارد ۲۷۰ میلیون در سراسر جهان یعنی ۸۲ درصد بیشتر از آمار قبل از پاندمی کرونا، از ناامنی شدید غذایی رنج ببرند.

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه و امدادرسانی افزود که مردم یمن، بورکینافاسو، سودان جنوبی و شمال شرق نیجریه در آستانه قحطی قرار دارند.  وی افزود که احتمال دارد ساکنان کشورها و مناطق دیگری از قبیل افغانستان و منطقه ساحل در غرب آفریقا نیز بسیار ضعیف و ناتوان باشند.

به گفته او اگر جهانیان سال ۲۰۲۱ را بدون قحطی بزرگی پشت سر بگذارد، یک دستاورد بزرگ رقم خواهد خورد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید