امرالله صالح خطاب به طالبان: ملت و مردم افغانستان از ترس ماین چسپکی تسلیم جهل و وحشت نخواهند شد

0

 آقای صالح، صبح امروز سه‌شنبه (۱۱ قوس) در صفحۀ فیسبوکش نوشته:” طالبان در آخرین ویدیوهای تبلیغاتی خود نشان میدهند که چگونه ماین‌های چسپکی مردم را به خاک وخون می‌نشاند. درین ویدیوها گفته‌اند که اگر خواست طالب پذیرفته نشود این ماین‌ها نثار تمام شما میشود”.

وی افزوده:” پیام من به طالبان این است که کسان دیگری نیز با توسل و اتکا به وحشت خواستند این ملت را به تمکین وادارند ناکام شدند. مردم افغانستان از ترس ماین چسپکی تسلیم جهل و وحشت نخواهند شد”.

معاون اول ریاست جمهوری گفته:” شاید رو آوردن شما به سیاست برایتان جایگاه ایجاد کند اما شکستن اراده یک ملت سی و پنج ملیونی با ماین چسپکی امکان ندارد. ما بزودی این وسیله شیطانی شما را نیز هیچ خواهیم ساخت. این چلنج من به اتکا به خدا و مردم به طالب است”.

این در حالی است که در این اواخر رویدادهای ناشی از انفجار ماین‌های مقناطیسی در شهر کابل افزایش یافته است.

آقای صالح همچنان گفته که  ریاست امنیت ملی کابل در ارتباط به هسته تروریستی که در جابجایی ماین‌های مقناطیسی دخیل اند دستاوردهای بزرگ و مهم دارند.

وی گفته:” آنها کسانی را دستگیر کرده‌اند که بلبل گونه به قتل بیست تن از افراد دولتی در ماه‌های اخیر اعتراف می‌کنند”.

وی افزوده:” رهایی پنج هزار و پنجد نفر طالب تروریست که به نیت صلح سازی صورت گرفت ذهنیتی را در میان این گروه جهل و وحشت بوجود آورده که گویا هیچ جنایتی مجازات ندارد. این درحالیست که رییس جمهور افغانستان خواهان محکمه علنی این جنایتکاران است و چنانچه وعده داده بودیم تمام اعترافات را بدون سانسور در اختیار مردم افغانستان قرار خواهیم داد. منسوبین امنیت ملی حاضر در جلسه شش ونیم  بازهم تقاضا داشتند که بخاطر انکشاف قضیه و گرفتاری باقی اعضای این شبکه ابلیس و خوناشام باید برایشان وقت داده شود”.

به گفتۀ وی، در قضیه دانشگاه کابل نیز بازهم پیشرفت هایی حاصل شده است. تروریستان دخیل در قتل عام در دانشگاه کابل در عین حال یک شبکه خطرناک اختطاف بودند که متاسفانه تا اکنون نیز دو نفر از اختطاف شده‌ها در نزد آنعده از اعضای این باند که فراری اند قرار دارند.

آقای صالح گفته که قرار بود هفته گذشته جزییات را نشر نماییم اما بنابر ملاحظات عملیاتی به تعویق افتاد. وعده‌های خویش را بیاد داریم و به آنها عمل خواهیم نمود.

وی همچنان بیان داشته که در دوسیه مرتبط به یما سیاوش نیز سرنخ هایی بدست آمده است. ما هنوز هم خواهش جامعه رسانه‌ای افغانستان را که خواهان نشر تمام ویدیو ها استند برآورده ساخته نمی توانیم. در ارتباط به مسایل فوق شما را وقتا فوقتا در جریان قرار خواهیم داد.

معاون اول ریاست جمهوری کشور گفته که طرح‌هایی که روی دست گرفته شده بود چه از دید تقویت دسترسی انسانی در درون هسته‌های تروریستی و چه اتکای بیشتر به تکنالوژی همه و همه در حالت اجرایی شدن اند. ما می‌دانیم که مردم با بی حوصله‌گی منتظر اند که در وضعیت تغییر بنیادی رونما گردد.
انشالله این کار شدنی است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید