رای تایید مجلس نمایندگان به ۷ نامزدوزیر و رد ۲ نامزدوزیر؛

0

مجلس نمایندگان امروز برای ۸ نامزدوزیر و نامزد ریاست عمومی امنیت ملی صندوق رای‌دهی گذاشت که از این میان دو نامزدهای پیشنهادی برای وزارت اطلاعات و فرهنگ و زنان، رأی اعتماد نگرفتند و از سوی این مجلس برای احراز کرسی وزارت رد شدند.

اعضای مجلس نمایندگان به احمدضیا سراج؛ نامزد ریاست عمومی امنیت ملی، نورالرحمان اخلاقی؛ نامزدوزیر امور مهاجرین، هارون چخانسوری؛ نامزدوزیر معادن و پترولیم، انوارالحق احدی؛ نامزدوزیر زراعت، آبیاری و مالداری، قدرت‌الله ذکی؛ نامزدوزیر ترانسپورت، نجیب‌الله یمین؛ نامزدوزیر فواید عامه و محمود کرزی؛ نامزدوزیر شهرسازی و اراضی رای اعتماد دادند و آن‌ها را به حیث اعضای کابینه تایید کردند.

طاهر زهیر؛ نامزدوزیر اطلاعات و فرهنگ اما با گرفتن ۷۸ رای اعتماد و حسینه صافی؛ نامزدوزیر امور زنان با کسب ۱۱۶ رای اعتماد نتواستند کرسی‌های این دو وزارت را به دست آورند. در روند رای‌دهی امروز، ۱۲۳ رای نصاب تعیین شده‌بود و هر نامزدوزیر با به دست‌آوردن آن تایید می‌شد.

نامزد ریاست عمومی امنیت ملی با کسب ۲۲۰ رای، بالاترین میزان آرا را در میان دیگر نامزدان کسب کرد و دیگر نامزدوزیران برنده نیز از ۱۴۰ تا ۲۰۰ رای کسب کردند.

میررحمان رحمانی؛ رییس مجلس نمایندگان در نشست امروز از حکومت خواست که برای وزارت‌هایی که نامزدوزیران‌شان رد شده، نامزد‌های دیگری را معرفی کند.

پیش از این ۱۰ نامزدوزیر دیگر از سوی مجلس نمایندگان رای اعتماد گرفته بودند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید