رئیس جمهور غنی دستور محاکمه علنی تروریست‌ها را صادر کرده‌است؛

0

رییس جمهور اشرف‌غنی به دادگاه عالی کشور دستور داده‌است تا تروریستان را به صورت علنی محاکمه کند.

 امرالله صالح؛ معاون اول ریاست جمهوری، امروز دوشنبه (۱۰ قوس) گفته است که رییس جمهوری به دادگاه عالی کشور هدایت داده است تا تروریستان را به صورت علنی محاکمه کند.

آقای صالح در جلسه شش و نیم امروز گفته‌است: »من یک‌بار دیگر از جلالتماب محترم رییس جمهور کشور سپاس می‌نمایم. در جلسه شورای عالی حاکمیت قانون که دیروز برگزار گردید ایشان هدایت دادند که تروریستان دستگیرشده به‌ صورت علنی محاکمه شوند.»

آقای صالح با اشاره به این‌که ریاست امنیت ملی از جلسه شش و نیم  خواسته که بازهم از نشر جزئیات دستگیری‌های اخیر مرتبط با دانشگاه کابل و فراتر از آن، خودداری کند، تاکید کرده که برای دادستانی کل کشور ضرب‌الاجل تعیین شد که در یک مدت مشخص، دوسیه را تکمیل کند.

صالح گفته‌است که مردم از سرنوشت مبهم دوسیه‌ها خسته اند و می‌خواهند بدانند که کدام قضیه به کجا رسید.

ارگ ریاست جمهوری تاکنون رسما در مورد دستور غنی به دادگاه عالی مبنی بر محاکمه علنی تروریستان چیزی نگفته است.

پیش از این، عدم برخورد صریح، علنی و قاطع قضایی با عنصر تروریستی دستگیرشده، بارها انتقادها و پرسش‌های گسترده‌ای را درباره رویکرد حکومت در مبارزه با تروریزم و انتقام حملات مرگبار تروریستی برانگیخته است.

این در حالی است که حکومت چندماه پیش ۶ هزار زندانی طالبان از جمله صدها تروریست خطرناک و پیش از آن نیز سه رهبر مهم شبکه حقانی را بدون محاکمه و مجازات آزاد کرد. در حال حاضر نیز هزاران نفر از اعضا، رهبران و فرماندهان طالبان …

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید