دیدار و گفتگوی رئیس جمهور غنی، عبدالله، کرزی و سیاف؛

0

رییس جمهور غنی پیش از ظهر امروز با حامد کرزی رییس جمهور پیشین، داکتر عبدالله رییس شورای عالی مصالحۀ ملی و عبدرب الرسول سیاف رهبر جهادی کشور، دیدار کرده‌است.

بر بنیاد اعلامیه ارگ، در این دیدار در رابطه به پروسۀ صلح، چگونگی ساختار شورای عالی مصالحۀ ملی و تدویر نخستین نشست آن، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

شورای عالی مصالحه ملی نیز با نشر اعلامیه ای گفته که در این دیدار درباره‌ای گفت‌وگوهای صلح در دوحه و برگزاری نخستین نشست رهبری شورای عالی مصالحه‌ای ملی بحث و تبادل صورت گرفت.

گفتنی است که دیروز هم رییس جمهور غنی با داکتر عبدالله در مورد برگزاری اولین نشست شورای عالی مصالحه ملی گفتگو کرده‌بود.

اخیراً اتحادیه اروپا نیز خواسته است که شورای مصالحه ملی برای پیشبرد مسایل مربوط به مصالحه باید هرچه زودتر آغاز بکار کند.

شورای مصالحه پس از توافق غنی و عبدالله و ختم جنجال‌های انتخاباتی قرار بود تاسیس شود. هرچند یک بار رییس جمهور غنی طی فرمانی این شورا را تشکیل کرد؛ اما داکتر عبدالله با فرمان غنی مخالفت کرد.

داکتر عبدالله معتقد است که بر بنیاد توافقنامه سیاسی حل جنجال‎های انتخاباتی، تشکیل شورای عالی مصالحه ملی از صلاحیت‌های خودش است.

همچنین پیش از این حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشور نیز عضویت شورای عالی مصالحه ملی با فرمان رییس جمهور غنی را رد کرده بود.

دیدارهای اخیر احتمالاً برای حصول قناعت آقای کرزی و استاد سیاف برگزار شده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید