ارگ و سپیدار در واکنش به حمله تروریستی به بامیان می‌گویند که این حمله در واقع حمله بر صلح و ثبات کشور است.

0

ارگ و سپیدار در واکنش به حمله تروریستی به بامیان می‌گویند که این حمله در واقع حمله بر صلح و ثبات کشور است.

به گزارش خبرگزاری معماروحدت؛ ارگ ریاست جمهوری در واکش به این حمله گفته که طالبان و سایر گروه‌های تروریستی متاسفانه در این اواخر با تشدید خشونت در نقاط مختلف کشور، افراد ملکی را هدف قرار می‌دهند و تاسیسات عام المنفعه را آسیب  می‌رسانند.

در اعلامیه ارگ به کنفرانس جینوا اشاره شده و تاکید کرده که در این کنفرانس مقامات کشورهای جهان و سرمنشی سازمان ملل متحد نیز خواهان توقف فوری خشونت‌های جاری در افغانستان شدند و از طالبان خواستند که آتش‌بس را بپذیرند. آنان تاکید کردند که نتایج مذاکرات صلح در دوحه باید قطع خشونت در افغانستان باشد.

از سوی دیگر، قصر سپیدار نیز گفته که این حمله تروریستی، ناروا، ظالمانه و ضد بشری را با شدیدترین کلمات محکوم می‌کند؛ حمله به غیرنظامیان بی‌گناه، شامل کارگران و زحمت‌کشان روی جاده جنایت جنگی است و هیچ توجیه انسانی، اخلاقی و اسلامی ندارد.

عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی تاکید ورزیده، حمله به بامیان، حمله به قلب افغانستان و حمله به صلح و ثبات کشور است. ولایت بامیان در قلب کشور، مظهر آرامش، صلح و آشتی در کشور بوده است. تروریستان جبون نشان می‌دهند که دشمن آرامش و امنیت و ثبات در کشور هستند. آنان با چنین حملاتی روی‌شان را بیشتر از پیش سیاه تاریخ می‌سازند.

گفتنی است که عصر روز سه‌شنبه (۴ قوس) دو انفجار پی‌هم در شهر بامیان به وقوع پیوست. در نتیجه این انفجارها ۱۵ نفر کشته و ۵۰ تن دیگر زخمی شدند. این رویداد ناشی از انفجار ماین‌های جاسازی شده بود.

تاهنوز گروهی مسوولیت این رویداد تروریستی را به عهده نگرفته است.

دفتر مطبوعاتی والی بامیان اعلام کرده که دو تن از عاملان این انفجارها توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

این حمله تروریستی با واکنش‌های زیاد داخلی روبرو شده‌است.

بامیان امن‌ترین ولایت افغانستان طی دو دهه اخیر بوده است و وقوع حملات تروریستی و انفجارها در این ولایت بی‌پیشینه می‌باشد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید