کرونا در جهان؛ بیش از ۶۲۸ هزار نفر در یک روز مبتلا شدند

0

سازمان صحت جهانی در آمارهای روزانه خود گزارش کرده که طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۶۲۸ هزار نفر در جهان به کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از ۹ هزار و ۶۰۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش معمارپرس و به نوشته خبر‌گزاری تاس ، این میزان ابتلا در جهان نسبت به یک هفته گذشته بی‌‌سابقه بوده که آمار کلی مبتلایان را به رقم بیش از ۵۲ ملیون و ۴۸۰ هزار نفر رسانده است.

تاکنون بیشترین میزان ابتلا در بازه زمانی ۲۴ ساعت، ۶۱۳ هزار و ۹۷۷ نفر گزارش شده است.

از سوی دیگر با ثبت بیش از ۹ هزار و ۶۲۳ مرگ و میر ناشی از کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، میزان تلفات نیز به رقم بیش از یک ملیون و ۲۹۰ نفر رسیده است.

این در حالی است که بر اساس آمار و ارقام وبسایت ورلدامترز، شمار مبتلایان بیش از ۵۳ ملیون و ۷۰۰ نفر گزارش شده و تعداد تلفات نیز بیش یک ملیون و ۳۰۹ هزار نفر ثبت شده است.

۴۶ فیصد از میزان مبتلایان به کرونا در جهان را اروپا تشکیل می‌دهد. فرانسه حدود ۲۴ هزار مبتلا و ۹۳۲ فوتی جدید و ایتالیا بیش از ۴۰ هزار مورد ابتلا و ۵۵۰ فوتی را در شبانه‌روز گذشته ثبت کردند.

امریکا نیز با ثبت بیشترین میزان ابتلا و فوتی در صدر کشور‌های درگیر با این ویروس کشنده قرار دارد.

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکنیز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یک هزار و۴۶۶ مورد جدید، شمار قربانیان  کرونا در ایالات متحده به ۳۳۲ هزار و ۶۱۹ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دست‌کم ۱۸۵ هزار و ۱۸۶ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کرونا در ایالات متحده امریکا به ۱۰ ملیون و ۷۳۷ هزار و ۳۳۵ نفر رسید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید