رییس جمهور غنی :بعد از تکمیل شدن بند کمال خان، نیمروز به وقار و عظمت گذشته برخواهد گشت

0

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در ساحۀ بند کمال خان، در نشستی با بزرگان، متنفذین، علما، جوانان و اقشار مختلف مردم ولایت نیمروز اشتراک و سخنرانی نمود.

رئیس جمهور غنی در سخنرانی خویش گفت: این روزی است که مردم افغانستان باید به آیندۀ روشن خویش امیدوار شوند. بعد از تکمیل شدن کار ساخت بند کمال خان، نیمروز به وقار و عظمت گذشته برخواهد گشت. وی افزود که معاهدۀ هلمند پابرجاست و در چوکات این معاهده افغان ها به حقوق شان خواهند رسید. سیلاب های هلمند دیگر نیمروز را تهدید نخواهد کرد و آب ها به گونه اساسی مهار می گردد و نیمروز دوباره به کندوی غله جات مبدل خواهد شد. چنانچه با شما وعده کرده بودم، چهار ماه بعد بند کمال خان به ذخیره نمودن آب آماده خواهد شد و افتتاح آن را جشن خواهیم گرفت.

رئیس جمهور از تلاش های نیروهای امنیتی و دفاعی در زمینۀ تامین امنیت بند کمال خان، ستایش کرد و گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی ما همانند جمهوریت قابل معامله نیستند و من و تمام هموطنان بالای آنان افتخار می کنیم.

رئیس جمهور غنی خاطرنشان کرد که جمهوریت؛ زنان، مردان، علما و همه ما را در یک صف قرار داده است و ادارۀ ما بادار نه، بلکه خدمتگار مردم می باشد. وی افزود که به ابتکار امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور، میثاق امنیتی در کابل آغاز شده است و این پروگرام نتایج خوبی را در قبال داشته که به تمام ولایات کشور گسترش خواهد یافت.

رئیس جمهور گفت که به منظور تقسیم عادلانۀ منابع و جلوگیری از بی عدالتی و فساد، سروی نفوس افغانستان ضرور است و آرزو داریم که تمام تان تذکره برقی بگیرید. وی افزود که من نیمروز رستم را می خواهم، عملکرد تنها کافی نیست، نیمروز باید سبز و شاداب شود و میلیون ها نهال در آن غرس گردد.

محمد اشرف غنی گفت که مانند سایر شهرهای کشور، در زمینۀ بهبود پلان شهر زرنج مصروف هستیم. وی از اشتراک کنندگان جلسه خواست که در مطابقت به ضرورت و با توجه به نیازمندی، خواهان افزایش پوهنځی ها شوند.

رئیس جمهور غنی در اخیر سخنانش، گفت که با توجه به امکانات، به تمام پیشنهادات و خواست های شما رسیدگی می شود، زیرا اساس برنامه های من، خواست های شما و تمام مردم افغانستان اند. وی افزود که برای نخستین بار شش هزار تن زیره و میوۀ خشک از طریق چابهار صادر شده است و ما از ایران واردات زیاد داریم، بنادر زرنج و اسلام قلعه به توجه و ترتیبات اساسی نیاز دارد که پاسخگوی ترانزیت بین المللی باشد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید