سخنگوی طالبان : بعد از عید با دولت وارد مذاکره می‌شویم

0

سهیل شاهین در توییتر خود نوشته:” طالبان آماده است که تا روز عید اضحی آینده زندانیان باقی مانده جانب مقابل را به این شرط رها نماید که زندانیان متباقی ما هم مطابق لیست سپرده شده رها شوند”.

وی افزوده:” بعد از تکمیل پروسه رهایی زندانیان، امارت اسلامی آمادگی دارد که بعد از ایام عید مذاکرات بین‌الافغانی را متصلا آغاز نماید”.

این در حالی است که دولت افغانستان به هدف اعتماد سازی برای آغاز مذاکرات با گروه طالبان تاکنون ۴۴۰۰ زندانی گروه طالبان را آزاد کرده است. اما طالبان تاکید بر رهایی ۶۰۰ زندانی دیگر خود دارد که به گفته حکومت آنان در جنایت‌ها و حملات تروریستی خونین دست دارند و حکومت نمی‌تواند آنها را رها کند.

طالبان به بهانه عدم رهایی این ۶۰۰ زندانی، بر خلاف تعهدشان با امریکا، نه تنها تاکنون حاضر به آغاز مذاکرات بین‌الافغانی نشده‌اند بلکه حملات شان را علیه مردم افغانستان افزایش داده‌اند. بر اساس معلومات دولت افغانستان، این گروه پس از امضای توافقنامه صلح با امریکا، صدها نظامی و غیرنظامی را کشته و زخمی کرده‌اند.

این در حالی است که طالبان در توافقنامه صلح با آمریکا متعهد به کاهش خشونت‌ها در افغانستان شده و باید وارد گفتگو با دولت افغانستان شود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید