شبی که آنفیلد ۳۰ سال در انتظارش بود + عکس

0
LIVERPOOL, ENGLAND - JULY 22: Jordan Henderson of Liverpool lifts The Premier League trophy following the Premier League match between Liverpool FC and Chelsea FC at Anfield on July 22, 2020 in Liverpool, England. Football Stadiums around Europe remain empty due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in all fixtures being played behind closed doors. (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

لیورپولی ها سرانجام امشب قهرمانی شان در رقابت های این فصل لیگ برتر را جشن گرفتند.

شاگردان یورگن کلوپ که چند هفته قبل قهرمانی شان را در رقابت های این فصل لیگ برتر قطعی کرده بودند، امشب بعد از پیروزی ۵-۳ مقابل چلسی، جشن قهرمانی باشکوهی برگزار کردند؛ جشنی که طرفداران این تیم ۳۰ سال در انتظار آن بودند.

آخرین قهرمانی قرمزهای مرسی ساید در فوتبال انگلیس به سال ۱۹۹۰ برمی گشت؛ زمانی که هنوز لیگ برتر آغاز به کار نکرده بود و این تیم قهرمان رقابت های دسته اول فوتبال انگلیس شده بودند. در این سال ها این تیم چند بار تا آستانه قهرمانی پیش رفت؛ از جمله در فصول ۱۴-۲۰۱۳ و ۱۹-۲۰۱۸ اما هر دو بار در نهایت قهرمانی را به منچسترسیتی واگذار کرد. آنها فصل قبل در حالی از رسیدن به این عنوان باز ماندند که تنها یک امتیاز از سیتی کمتر داشتند و با ۹۷ امتیاز، به نایب قهرمانی رضایت دادند.

اما در این فصل آنها از هفته ها پیش با فاصله زیادی که با رقبا ایجاد کردند، قهرمانی شان را مسجل کرده بودند و تنها شیوع کرونا و توقف رقابت ها باعث شده بود تا نگرانی هایی در مورد احتمالا نیمه کاره ماندن این فصل ایجاد شود اما در نهایت با از سرگیری رقابت ها، این تیم توانست به طور رسمی قهرمانی اش را قطعی کند.

جوردن هندرسون به اولین کاپیتان لیورپول بعد از آلن هنسن تبدیل شد که جام قهرمانی فوتبال انگلیس را بالای سر برد.

محمد صلاح که دو فصل قبل عنوان بهترین بازیکن لیگ برتر را به دست آورده بود، حالا یک افتخار دیگر هم در فوتبال انگلیس کسب کرد؛ قهرمانی در لیگ برتر.

سه ستاره برزیلی لیورپول که نقشی کلیدی در موفقیت این تیم داشتند: فابینیو، آلیسون و فیرمینو

لیورپولی ها که بعد از ۳۰ سال قهرمانی در فوتبال انگلیس را جشن گرفتند، هزینه زیادی برای جشن امشب تقبل کردند.

جام قهرمانی لیورپول توسط کنی دالگلیش، اسطوره باشگاه لیورپول به بازیکنان این تیم اهدا شد. او که خود در دهه ۱۹۸۰ به عنوان بازیکن و مربی به افتخارات زیادی با قرمزها رسید، در صفحه توئیترش نوشت:” سرشار از غرور هستم که می بینم این جام به آنفیلد برگشت و امشب آن را به جوردن هندرسون، یورگن و همه اعضای تیم می دهم. همه شما فوق العاده بودید. مردم زیادی به خاطر شما احساس غرو ر می کنند.”

کنی دالگلیش، ستاره دهه ۸۰ لیورپول، جام قهرمانی را به هندرسون اهدا کرد

علی رغم محدودیت های برگزاری رقابت ها به دلیل شیوع کرونا و انجام بازی ها بدون تماشاگر، گروه زیادی از طرفداران لیورپول امشب پشت درهای آنفیلد حضور پیدا کردند تا جشن قهرمانی تیم شان را در کنار ورزشگاه خانگی شان و در کمترین فاصله از تیم برگزار کنند. این تماشاگران که از ساعاتی قبل از بازی خود را به آنفیلد رسانده بودند، بعد از پایان دیدار امشب با روشن کردن فشفشه و مواد آتش زا و خواندن سرود قهرمانی، این شب فراموش نشدنی را جشن گرفتند.

جشن هواداران پرشور لیورپول پشت درهای بسته آنفیلد. کلوپ به آنها قول داد که بعد از تمام شدن محدودیت های اخیر، یک جشن باشکوه با حضور آنها در سطح شهر لیورپول برگزار کنند. 

با این قهرمانی، یورگن کلوپ به سومین مربی بعد از پپ گواردیولا و کارلو آنچلوتی تبدیل شد که علاوه بر فتح بوندس لیگا و چمپیونزلیگ، قهرمانی در لیگ برتر انگلیس را هم در کارنامه دارد. این مربی محبوب آلمانی در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ قهرمانی بوندس لیگا شد و سال قبل هم با پیروزی مقابل تاتنهام در فینال، فاتح چمپیونزلیگ شد.

کلوپ در یک سال اخیر موفق به فتح ۴ جام شد؛ لیگ قهرمانان، سوپرکاپ اروپا، جام باشگاه های جهان و لیگ برتر.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید