۴۱۹ تروریست داعشی در عراق دستگیر شدند

0

«ابوعلی البصری» در گفت و گو با روزنامه دولتی «الصباح» اظهار کرد که نیروهای امنیتی و اطلاعاتی عراق این تروریست ها را در استان های بغداد، الانبار، بصره، نینوا، کرکوک، صلاح الدین، اربیل و سلیمانیه بازداشت کردند.

وی گفت که اداره اطلاعات با هماهنگی فرماندهی عملیات مشترک (وابسته به وزارت دفاع) در ماه های مه و ژوئن سال جاری میلادی در چندین عملیات شناسایی موفق شدند ۴۱۹ تروریست داعشی را در این استان ها دستگیر کنند.

رییس اداره اطلاعات و امنیت در وزارت کشور عراق امروز همچنین در اظهارات دیگری به وبگاه «السومریه نیوز» گفت که گروه تروریستی داعش برای دست زدن به پاره ای حملات تروریستی در برخی استان های عراق آماده می‌شود.

البصری افزود که «محمد سعید الترکمانی» معروف به «عبدالله القرداش» سرکرده گروه تروریستی داعش در حال آرایش جدید عناصرش در استان های آزاد شده از تروریسم و حومه بغداد به علاوه بصره و کربلا و برخی از کشورهای منطقه است.

گروه داعش از اردیبهشت سال جاری به حملات تروریستی خود علیه نیروهای امنیتی و شهروندان غیر نظامی عراقی در استان های شرقی، شمالی و غربی این کشور شدت داده است.

بیشتر تحرکات داعش در این مدت در منطقه معروف به «مثلث» مرگ واقع در سه استان کرکوک، صلاح الدین و دیاله انجام شده است.

در سال  ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال، عراق با بازپس‌گیری کل قلمرو خود که حدود یک سوم از گستره این کشور بود، پیروزی بر داعش را اعلام کرد.
با وجود این شکست، گروه تروریستی داعش هنوز دارای هسته‌هایی در استان های دیاله، صلاح الدین، الانبار، نینوا و کرکوک است.
نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق در این مدت که بی‌سابقه‌ترین حملات داعش پس از سال ۲۰۱۷ توصیف شده بیش از ۷۰ عملیات نظامی علیه تروریست‌ها انجام داده‌اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید