آمار رسمی کرونا در افغانستان: ۹۳۷ قربانی، بیش از ۳۳ هزار مبتلا

0

براساس آمار رسمی وزارت صحت عامه در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷ بیمار مبتلا به کرونا در افغانستان جان باخته‌‌‌اند و ۲۱۰ بیمار جدید شناسایی شده‌اند.

وزارت صحت عامه، امروز (چهارشنبه، ۱۸ سرطان) با نشر آمار روزانه کرونا اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، ۵۹۱ نمونه‌ مشکوک به ویروس کرونا در لابراتوارهای این وزارت تست شده که نتایج ۲۱۰ مورد آن مثبت تشخیص شده‌است. به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۳۳ هزار و ۵۴۹ نفر افزایش یافته‌است.

آمار وزارت صحت عامه نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ فرد مبتلا به کرونا جان باخته‌‌اند که ۱۶ نفر آن در کابل‌ و یک نفر آن در هرات بوده‌اند‌. به این ترتیب آمار کل قربانیان کرونا افغانستان به ۹۳۷ نفر رسیده‌است.

طبق معلومات وزارت صحت عامه در ۲۴ ساعت گذشته، ۵۴۹ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته و شمار بهبودیافتگان هم ۲۰ هزار و ۷۰۰ نفر شده‌است.

بررسی‌های تازه‌ وزارت صحت عامه نشان می‌دهد که ۷۲ درصد از مبتلایان کرونا در افغانستان، مردان هستند و ۲۸ درصد دیگر آن را زنان تشکیل می‌دهند. براساس آمار این وزارت، ۷۸ درصد قربانیان کووید-۱۹ در کشور نیز مردان هستند. وزارت صحت همچنین می‌گوید که روند شناسایی افراد مبتلا به کرونا حالت پایدار اختیار کرده‌است.

در همین حال گفته می‌شود زنان در افغانستان کمتر از مردان به خدمات آزمایش کووید-۱۹ دسترسی دارند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید