اتحادیه جهانی کشتی به دنبال برگزاری مسابقات جهانی در دسامبر ۲۰۲۰

0

درحالیکه ویروس کرونا همچنان در سرتاسر جهان به یکه تازی خود ادامه می دهد، اتحادیه جهانی کشتی در تصمیمی خوش بینانه برنامه مسابقات در ادامه سال ۲۰۲۰ را اعلام کرد که مسابقات جهانی بزرگسالان در کشور صربستان هم در این برنامه درج شده است.

اتحادیه جهانی کشتی در بیانیه ای جمعه ۱۳ تیر ماه شرایط برگزاری مسابقات در ادامه سال ۲۰۲۰ را اعلام کرد. بر این اساس تصمیم برای برگزاری یا لغو مسابقات قاره ای به کنفدراسیون هر قاره واگذار شده است، شهر تامپره فنلاند میزبان مسابقات زیر ۲۳ سال جهان خواهد بود، مسابقات جهانی جوانان و بزرگسالان هم بشکل مشترک در شهر بلگراد و در کشور صربستان برگزار خواهد شد، زمان تعیین شده برای برگزاری این مسابقات ۱۲ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۲۰ معادل با روزهای پایانی آذر ماه است.

البته اتحادیه جهانی کشتی شرط سختی هم برای برگزاری مسابقات در نظر گرفته است، علاوه بر نیاز به بهبود شرایط بهداشتی، تمام مسابقات ثبت شده در تقویم سال ۲۰۲۰ فقط در صورتی برگزار خواهند شد که حداقل ۸ کشور از ۱۰ کشور برتر دوره قبل مسابقات و همینطور ۷۰ درصد کشورهای شرکت کننده سال قبل در مسابقات حاضر باشند! شرطی که برگزاری مسابقات را تا حد زیادی در هاله ای از ابهام قرار می دهد.

۹۵ کشور در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان شرکت کرده بودند که طبق شرط اتحادیه جهانی برای قطعی شدن برگزاری مسابقات جهانی ۲۰۲۰ باید حداقل ۶۷ کشور برای مسابقات ثبت نام کنند. این در حالی است که مسابقات جهانی ۲۰۱۹ انتخابی المپیک بود و به شکل طبیعی کشورهای بیشتری در تورنمنتهای انتخابی المپیک حاضر می شوند، برای مثال مسابقات جهانی سال ۲۰۱۷ فقط با حضور ۷۳ کشور برگزار شد، با توجه به گسترش بیماری کووید ۱۹ و مشکلات مالی که برای بسیاری از کشورهای کوچکتر و ضعیفتر دنیای کشتی ایجاد شده، حضور ۶۷ کشور در مسابقات جهانی دور از ذهن به نظر می رسد. بر اساس اعلام اتحادیه جهانی کشتی، تصمیم نهایی برای لغو یا برگزاری هر مسابقه، دو ماه قبل از تاریخ برگزاری آن گرفته خواهد شد. بنابراین در روزهای پایانی مهرماه مشخص خواهد شد که مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۲۰ در کشور صربستان برگزار خواهد شد یا خیر.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید