سامسونگ احتمالا در IFA 2020 حضور پیدا نمی‌کند

0

اخباری که به‌تازگی در رسانه‌های اهل کره‌ی جنوبی دست‌به‌دست می‌شوند ادعا می‌کنند سامسونگ قصد ندارد در نمایشگاه IFA 2020 حضور پیدا کند. IFA یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های فناوری‌محور در طول هر سال به‌حساب می‌آید که شرکت‌های زیادی در آن حضور پیدا می‌کنند و به رونمایی جدیدترین دستاوردهایشان می‌پردازند. نمایشگاه سال ۲۰۲۰ برای برگزاری در اوایل ماه سپتامبر (اواسط شهریور) برنامه‌ریزی شده است. ایفا به‌طور دقیق‌تر از سوم تا پنجم سپتامبر ۲۰۲۰ (۱۳ تا ۱۵ شهریور ۱۳۹۹) برگزار می‌شود.

سامسونگ تاکنون هیچ‌گونه بیانیه‌ی رسمی در این رابطه منتشر نکرده است، اما براساس ادعای رسانه‌ها به‌نقل از منابعی آگاه، این غول کره‌ای اخیرا با درنظرگرفتن چالش‌های موجود به‌دلیل دنیاگیری ویروس کرونا، برنامه‌های خود را برای برگزاری همایش‌های عمومی موردارزیابیِ مجدد قرار داده است. رسانه‌ی The Korea Herald در خبر خود می‌نویسد: «سامسونگ الکترونیکس، بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی گوشی هوشمند و تلویزیون در دنیا، تصمیم گرفته است به‌دلیل دنیاگیری ویروس کرونا در بزرگ‌ترین نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی اروپا حضور پیدا نکند. این موضوع توسط سامسونگ در سه‌شنبه‌ی گذشته اعلام شده است». بااین‌حال زومیت نمی‌تواند مستقلا ادعاهای این رسانه را تأیید کند.

البته اتخاذ این تصمیم به‌دلیل عدم تمایل به حضور در همایش‌های عمومی کمی عجیب به‌نظر می‌رسد؛ زیرا آن‌طور که مسئولان اعلام کرده‌اند، IFA قرار نیست به‌صورت حضوری برگزار شود. جدیدترین اخبار نشان می‌دهند نمایشگاه IFA 2020 تنها میزبان خبرنگاران خواهد بود. IFA 2020 قرار است به‌شکلی «نوآورانه» که تاکنون جزئیات آن اعلام نشده، برگزار شود.

از سال ۱۹۹۱ تاکنون سامسونگ به‌صورت منظم در همایش IFA شرکت کرده و منطقی است اگر انتظار داشته باشیم که بخواهد در همایش امسال هم حضور پیدا کند. طی سال‌های اخیر محصولات سامسونگ همواره در IFA مورتوجه قرار گرفته‌اند. کره‌ای‌ها در جریان برگزاری IFA اخبار بسیار مهمی اعلام کرده‌اند که از بین آن‌ها می‌توانیم به معرفی گوشی گلکسی نوت در سال ۲۰۱۱ اشاره کنیم.

در همایش IFA سال گذشته، گوشی سامسونگ گلکسی A90 5G  معرفی شد. A90 5G نخستین گوشی غیر پرچم‌دار سامسونگ با پشتیبانی از نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی برشمرده می‌شود. آن‌طور که به‌نظر می‌رسد سامسونگ قصد ندارد در آینده‌ای نزدیک هیچ‌گونه کنفرانس مطبوعاتی به‌شکل حضوری برگزار کند. درنهایت باید ببینیم که نحوه‌ی برگزاری IFA به چه صورت انجام می‌گیرد. کووید ۱۹ تاکنون همایش‌های بزرگی را که در بین آن‌ها MWC هم دیده می‌شود به تعطیلی کشانده است. رقبای سامسونگ نظیر ال‌جی تاکنون به حضور یا عدم حضور خود در IFA اشاره نکرده‌اند. طبق ادعای The Korea Herald، ال‌جی هم‌اکنون درحال بررسی جوانب مختلف برای حضور در IFA 2020 است.

IFA

منبع  GSMARENA

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید