رئیس جمهور کره شمالی: با سلاح‌های هسته‌ای به تهدیدات هسته‌ای آمریکا پاسخ می‌دهیم

0

کیم جونگ اون رئیس جمهور کره شمالی متعهد شد که با تهدیدات هسته‌ای آمریکا با سلاح‌های هسته‌ای، مقابله خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ رسانه دولتی کره شمالی امروز گزارش داد کیم جونگ اون رئیس این کشور متعهد شد که با تهدیدات هسته‌ای آمریکا با سلاح های هسته ای، مقابله خواهد کرد.

وی روز گذشته در حین مشاهده آزمایش موشک بالستیک بین قاره‌ای جدید این کشور با نام «هاسانگ 17» بار دیگر متعهد شد که تسلیحات اتمی و هسته‌ای بیشتری در راه است.

اون همچنین هشدار داد که پاسخ های نظامی شدیدتری را در صورت ادامه حضورامنیتی آمریکا در منطقه، به واشنگتن خواهیم داد.

رئیس کره شمالی که برای نخستین بار به همراه دختر بزرگش در سایت پرتاب موشکی حاضر شده بود، افزود: تهدیدات آمریکا و متحدانش در ادامه سیاست خصمانه‌ای است که واشنگتن برای تقویت قدرت بازدارندگی هسته‌ای همه جانبه، اتخاذ کرده است.

وی همچنین ادعا کرد که اگر دشمنان به تهدیدهای خود علیه ما ادامه دهند، دولت ما با سلاح‌های هسته‌ای خود پاسخ می دهد و درگیری نهایی با تمام قدرت صورت خواهد گرفت.

رادیو ارتش کره جنوبی بامداد روز جمعه اعلام کرد که پیونگ یانگ یک موشک بالستیک بین قاره‌ای را آزمایش کرد.

رسانه دولتی کره شمالی این موشک را قوی ترین سلاح استراتژیک در دنیا نامید که به مدت 69 دقیقه حدود 1000 کیلومتر را طی و به ارتفاع جغرافیایی 6 هزار و 41 کیلومتری رسید.

نخست وزیر ژاپن گفت که شلیک مکرر موشک از سوی کره شمالی به هیچ وجه قابل تحمل نیست. وزیر دفاع ژاپن نیز اظهار کرد این موشک می تواند تا حدود 15 هزار کیلومتر مسافت را طی کرده و این فاصله برای رسیدن به آمریکا کافی است.

این در حالی است که شورای امنیت سازمان ملل روزدوشنبه نشستی را برای بررسی آزمایش موشکی بین قاره‌ای جدید کره شمالی برگزار می کند.

سئول و واشنگتن بارها هشدار داده‌اند که پیونگ یانگ به آزمایش یک بمب اتمی برای نخستین بار از سال 2017، نزدیک شده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید