طالبان از آزادی ۳۵ مهاجر افغان از سوی مسولان پاکستان خبر داد

0

مسوولان محلی طالبان در ولایت ننگرهار می‌گویند که ۳۵ مهاجر زندانی‌شده‌ی افغان از سوی مسولان پاکستان آزاد و دوباره به افغانستان منتقل شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ رادیو تلویزون ملی روز پنجشنبه، بیست‌‌وششم‌ عقرب به نقل از مسوولان ریاست مهاجران ننگرهار گزارش داده است که بر اثر تلاش‌ها ۳۵ شهروند افغان از زندان آزاد و دباره به افغانستان منتقل شده‌اند .

در این گزارش همچنان آمده است که به هر یک از زندانیان تازه آزاد شده از سوی سازمان جهانی مهاجرت ۲۷ هزار افغانی داده شده و دباره به کشور منتقل شده‌اند .

این درحالیست که چند روز قبل سخنگوی وزارت خارجه حکومت طالبان گفته بود که صدها مهاجر افغان به شمول زنان و کودکان در پاکستان زندانی شده‌اند و دولت این کشور برای آزادی آنان جریمه‌ی نقدی وضع کرده است.

تا کنون شمار دقیق شهروندان افغان که در ماه‌های اخیر توسط پولیس پاکستان بازداشت و زندانی شدند، معلوم نیست، اما چند روز پیش، حامد کرزی، رییس جمهور پیشین افغانستان گفته بود که بر اساس گزارش‌ها، در حال حاضر حدود ۱۱۰۰ مهاجر افغان در زندان‌های پاکستان به سر می‌برند.

این در حالیست که سلسله بازداشت شهروندان افغانستان در پاکستان اخیرا شدت گرفته و دولت این کشور اعلام کرده است که به مهاجران غیر قانونی سه سال زندان در نظر گرفته می‌شود.

طی روزهای گذشته گزارش‌هایی از ایالت سند پاکستان منتشر شده که روند بازداشت شهروندان افغانستان در این کشور را نشان می‌دهد. در این گزارش‌ها با نوارهای صوتی که منتشر شده دیده می‌شود که شهروندان افغانستان از سوی پولیس از این کشور به گونه‌ی دسته‌جمعی با رسمان بسته شده و مورد بدرفتاری قرار می‌گیرد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید