روسیه: طالبان در توقف تولید مواد مخدر موفق نبوده است

0

نماینده ویژه روسیه اظهار داشت طالبان در توقف تولید مواد مخدر موفق نبوده است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ «ضمیر کابلوف» مدیر بخش دوم آسیایی وزارت خارجه روسیه با اظهار اینکه تلاش‌های دولت موقت طالبان برای توقف تولید مواد مخدر در افغانستان هنوز به ثمر نشسته است، تصریح کرد آنها مقصر این وضعیت نیستند.

نماینده ویژه پوتین برای افغانستان با اشاره به توقیف دارایی‌های افغانستان توسط آمریکا گفت، واشنگتن با این اقدام توانایی‌های مالی دولت موقت طالبان را محدود می‌کند و درحالی‌که مردم افغانستان فاقد ابزارهای دیگر برای معیشت خود هستند، آنها اغلب مجبورند به تولید و تجارت مواد مخدر متوسل شوند.

کابلوف با اظهار اینکه طالبان در توقف تولید مواد مخدر موفق نبوده است، افزود: تقریباً 5 میلیون از مردم افغانستان که از طریق کشت و تولید مواد مخدر امرار معاش می‌کنند، هیچ جایگزینی برای منبع درآمد ندارند.

وی ادامه داد که عدم معیشت جایگزین، توقیف دارایی‌های افغانستان توسط آمریکا و کاهش متعاقب توانایی‌های مالی دولت موقت طالبان اساساً منجر به عدم تحقق وعده‌های هیئت حاکمه افغانستان در زمینه مبارزه با موادمخدر شده است.

این دیپلمات ارشد روس درباره وضعیت امنیتی افغانستان نیز اظهار داشت، با استقرار دولت موقت طالبان مبارزه با تهدیدات تروریستی بهبود نسبی پیدا کرده است چرا که هیئت حاکمه جدید افغانستان برخلاف دولت سابق، که با آمریکا و ناتو همکار بود، با تروریسم مبارزه می‌کند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید