حملات تروریستی در دو شهر ایران «ایذه و ملک‌شهر اصفهان»

0

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ مقامات استان خوزستان روز چهارشنبه ۲۵ آبان از وقوع یک حمله «حمله تروریستی» در شهر ایذه خبر دادند که دست‌کم ۶ نفر جان باخته و ۱۰ مجروح بر جای گذاشته است. همچنین بر اثر تیراندازی به سوی ماموران امنیتی در ملک‌شهر اصفهان دو نفر جان باختند.

گزارش‌های اولیه حاکی از آن بود که حمله در ایذه ۴ تن جان باختنه، اما بامداد پنج‌شنبه خبرگزاری تسنیم از جان باختن دو نفر دیگر از مجروحان حادثه خبر داد و به این ترتیب شمار قربانیان این حمله به ۶ نفر رسید.

افزایش شهدای حمله تروریستی ایذه به 7 نفر + اسامی

بر اساس این گزارش‌ها، حمله یادشده ساعت ۱۷:۳۰ عصر در بازار مرکزی ایذه انجام شده و عاملان حمله اقدام به تیراندازی کرده‌اند.

خبرگزاری ایسنا با اظهارات ولی‌الله حیاتی، معاون انتظامی امنیتی استانداری خوزستان، همراه است که می‌گوید عاملان حمله سوار بر دو موتورسیکلت بودند و مردم و نیروهای امنیتی را به گلوله بستند.

به گفته وی، یکی از جان باختگان دختربچه‌ای ۹ ساله است و همچنین دو نفر از نیروهای بسیج و دو نفر از نیروهای فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (فراجا) نیز مجروح شده‌اند.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان در ادامه اظهارات خود شرایط ایذه را «آرام و تحت کنترل» توصیف کرده و گفته است که تلاش برای دستگیری عوامل این حمله در دستور کار نیروهای امنیتی و انتظامی قرار دارد.

شامگاه پنج‌شنبه همچنین مقامات استان اصفهان از یک حمله تروریستی دیگر خبر داده‌اند که در جریان آن نیروهای امنیتی مورد هدف قرار گرفته‌اند.

به گفته محمدرضا جان‌نثاری، معاون سیاسی امنیتی استان اصفهان، راکب یک دستگاه موتورسیکلت به سمت نیروهای امنیتی در ملک‌شهر اصفهان تیراندازی کرده است که دو نفر جان باختن  و دو نفر دیگر مجروح شدند. او اضافه کرده است که حال یکی از مجروحان وخیم گزارش شده است.

با این حال خبرگزاری تسنیم می‌گوید در این حمله هشت نفر مجروح شده‌ا‌ند که از این تعداد هفت نفر از نیروهای انتظامی جمهوری اسلامی ایران (فراجا)و یک نفر از نیروهای بسیجی بوده است.

حمله تروریستی به مدافعان امنیت در اصفهان/ 2 بسیجی به شهادت رسیدند + جزئیات و فیلم

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید