دبیرکل ناتو: نشانه‌ای از حمله عمدی روسیه به لهستان وجود ندارد

0

دبیرکل ناتو با بیان اینکه موشکی که به لهستان برخورد قریب به یقین از پدافند هوایی اوکراین شلیک شده، اما گفت که باید منتظر نتیجه تحقیقات تکمیلی ماند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ بعد از اذعان مقامات آمریکایی به دست نداشتن روسیه در برخورد موشک به جنوب لهستان، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هم این اطلاعات را تایید کرد.

استولتنبرگ امروز (چهارشنبه) طی نشست خبری بعد از جلسه اضطراری ناتو در این‌باره، گفت: «درباره انفجار لهستان صحبت کردیم و توسط لهستانی‌ها و ارتش این کشور از روند تحقیقات مطلع شدیم».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی با بیان اینکه هیچ نشانه‌ای از حمله عمدی روسیه به لهستان وجود ندارد، توضیح داد: «موشکی که به لهستان برخورد قریب به یقین از پدافند هوایی اوکراین شلیک شده است».

دبیرکل ناتو ضمن اشاره به توافق اعضای این ائتلاف نظامی برای هوشیار و آرام ماندن، اظهار داشت: «ما هیچ اطمینانی نداریم که پرتاب موشک عمدی بوده یا اینکه روسیه در حال اقدام علیه ناتو است. باید منتظر نتیجه تحقیقات بمانیم».

طبق این گزارش، استولتنبرگ با بیان اینکه ناتو سامانه‌های پدافندی و ضدهوایی بیشتری را به سمت جبهه شرقی منتقل می‌کند، افزود: «ما به نظارت و ارزیابی وضعیت ادامه خواهیم داد تا ببینیم آیا کارهای بیشتری برای تقویت حضورمان در آنجا باید انجام شود یا خیر».

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید