مولوی حنفی از ایجاد هرگونه سهولت به سازمان همکاری‌های اسلامی اطمینان داد

0

مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری رئیس الوزرای حکومت سرپرست با طارق علی بخیت معاون امور بشری و نماینده خاص سازمان همکاری‌های اسلامی دیدار کرده و ازایجاد هرگونه سهولت به این سازمان اطمینان داده است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ ارگ امارت اسلامی شب گذشته(24 عقرب) با نشراعلامیه‌ی گفته که معاون اداری ریاست الوزراء، عصر روز گذشته با طارق علی بخیت معاون امور بشری و نماینده خاص سازمان همکاری‌های اسلامی و یونیسف بن محمد الضبیعی معاون سیاسی سازمان یاد شده دیدار کرده است.

نماینده سازمان همکاری‌های اسلامی درمورد دفتر نمایندگی این نهاد درکابل و انسجام کمک‌های بیشتر به افغانها، معلومات داده و گفته که هدف ازآمدنم به اینجا، تطبیق فیصله وزرای خارجه همکاری های اسلامی درجلسه فوق العاده درمورد افغانستان می باشد.

او گفته دفتر سازمان همکاری‌های اسلامی درکابل نقش مهمی را درتقویت بیشتر روابط این سازمان با ا.ا بازی خواهد کرد.

آقای بخیت موصوف همچنان نگرانی برخی از کشورها در خصوص افغانستان را با معاون اداری ریاست الوزراء شریک ساخت.

مولوی عبدالسلام حنفی، از ایجاد هرگونه سهولت برای سازمان همکاری‌های اسلامی در خصوص کمک‌های بشری اطمینان داده و از گشایش دفتر این سازمان در افغانستان ابراز خرسندی کرده است.

او همچنین از کمک‌های سازمان همکاری‌های اسلامی و کشور‌های عضو آن با مردم افغانستان در این شرایط دشوار، قدردانی نمود.

مولوی عبدالسلام حنفی با اشاره به حالات چهل ساله افغانستان، گفته که جنگ‌ها به افغان‌ها و زیربناهای این کشور زیان های بسیاری وارد شده است و سازمان همکاری‌های اسلامی با افغانستان درسایر بخش‌ها به ویژه مشوره دهی و عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ارتقای ظرفیت، همکاری همه جانبه و هماهنگی و کمک بیشتر نماید.

اعلامیه افزوده:” معاون اداری حکومت سرپرست گفته که تقریباً درنیم قرن گذشته اولین بار است که درسراسرافغانستان امنیت تامین شده است که خوشبختانه فساد اداری و اخلاقی به صفر رسیده است و  همچنان امارت اسلامی در یک سال گذشته به تأمین امنیت توجه جدی نموده و اکنون در سراسر کشور امنیت تامین است”.

وی با تاکید گفت: پالیسی سیاست خارجی امارت اسلامی این است که به هیچ کسی اجازه نمی‌دهد که علیه کشورهای همسایه، جهان و کشور‌های اسلامی از خاک افغانستان استفاده نماید.

مولوی عبدالسلام حنفی با اشاره به اینکه سال جاری درسراسر کشور بالای کشت کوکنار ممنوعیت وضع گردیده و گفته که دربیست سال گذشته، پنج میلیون انسان به مواد مخدر معتاد شدند که در این میان یک میلیون زن و کودک شامل می باشد.

آقای حنفی گفته که امارت اسلامی درقدم نخست برای نجات زندگی آنان و سپس به تداوی آنان توجه می نماید و همچنین تلاش دارد تا افغانستان را آرام، مرفه و خودکفا بسازد و کشور اسلامی باشد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید