مقامات پاکستان: تا زمان تحویل عاملان حمله به نیروهای مرزی پاکستان توسط طالبان گذرگاه مرزی «چمن-سپین‌بولدک» بازگشایی نمی‌شود

0

مقامات پاکستانی اظهار داشتند تا زمان تحویل عاملان حمله به نیروهای مرزی پاکستان توسط طالبان، گذرگاه مرزی «چمن-سپین‌بولدک» بازگشایی نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛  پس از تبادل آتش متناوب بین نیروهای مرزی پاکستان با طالبان در «دروازه دوستی»، گذرگاه مرزی «چمن-سپین‌بولدک» برای دومین روز متوالی همچنان بسته است.

«عبدالحمید ظاهری» معاون کمیشنری چمن به «داون نیوز» گفت: دروازه دوستی در مرز [چمن] بسته است و تا زمان تحویل افراد مسلحی که به سمت پاکستان تیراندازی کردند، برنامه‌ای برای باز کردن آن نداریم.

وی افزود: با این حال به دلایل بشردوستانه و به عنوان حسن نیت، چند صد تبعه افغان که پس از بسته شدن مرز در چمن گیر افتاده بودند و با توجه به اینکه در بین آنها بیمارانی وجود داشت، به آنها اجازه ورود به کشور داده شد.

پیش از این «ذبیح‌‎الله مجاهد» سخنگوی دولت موقت طالبان درباره درگیری مرزی گفته بود:گاهی اوقات در مرزها چنین سوءتفاهم‌هایی اتفاق می‌افتد، زیرا رفت و آمد زیاد است و گاهی مشکلات به وجود می‌آید. این یک مشکل محلی بود، کنترل شده و تشدید نشده است. رهبران دو طرف وارد عمل شدند و از مشکل جلوگیری کردند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید