افشاگری تازه الهه دلاورزی علیه سخنگوی پیشین وزارت داخله طالبان

0

الهه دلاورزی گفته است که سعید خوستی، سخنگوی پیشین وزارت داخله طالبان، جنایاتی را که در برابر وی مرتکب شده، علیه دختران دیگر نیز مرتکب شده است؛ اما آن‌ها از ترس نتوانسته‌اند صدای‌شان را بلند کنند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ به نقل از رسانه ها، براساس گزارش‌ها دلاورزی شام روز دوشنبه، ۲۳ عقرب، گفته است که داستان تجاوز، شکنجه و ازدواج اجباری در رژیم طالبان تنها به او محدود نمی‌شود.

الاهه دلاورزی افزوده است که صدها دختر دیگر نیز در نقاط مختلف کشور با این وضعیت روبه‌رو هستند؛ اما به دلیل حساسیت فرهنگی و ترس از طالبان حاضر نیستند صدای‌شان را بلند کنند.

او در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران گفته است که از سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشر «هیچ چیزی» نمی‌خواهد.

دلاورزی افزده است: «من از همه ناامید هستم. جهان هنوز هم فرش قرمز را زیر پای طالبان می‌چرخاند، در حالی که بسیاری از زنان در زندان‌های طالبان به طرز وحشیانه‌ای شکنجه می‌شوند.»

براساس گزارش‌ها، دلاورزی در همان ماه که از جنایات سعید خوستی در برابر خودش یاد کرد، با پوشیدن لباس‌های مردانه از محل سکونت خود گریخته و سرانجام موفق شده است از کشور فرار کند.

دلاورزی گفته است با آن‌که از افغانستان به یکی از کشور‌های همسایه فرار کرده است، اما خبر دارد که طالبان هنوز او را تعقیب می‌کنند.

او افزوده است که هنوز در ترس زنده‌گی می‌کند و از این بابت که ممکن است حامیان طالبان در کشور همسایه نیز به او آسیب برسانند، نگران است.

الاهه دلاورزی دختر یکی از جنرالان امنیت ملی پیشین است که اوایل امسال به اجبار به ازدواج سعید خوستی، سخنگوی وقت وزارت داخله طالبان، درامد و مدتی بعد از شکنجه و تجاوز جنسی توسط خوستی حکایت کرد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید