سازمان ملل:‌ بیجا شدگان داخلی در افغانستان و اوکراین با زمستان دشوار مواجه‌اند

0

سازمان ملل متحد می‌گوید که میلیون‌ها نفر در اوکراین، افغانستان و سراسر شرق میانه که به دلیل منازعه و آزار و اذیت از خانه‌های‌شان بیجا شده‌اند، ممکن با زمستان خطرناک و یخ‌بندان مواجه شوند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛  کمیشنری عالی ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) روز گذشته اعلام کرد که مردم این کشور‌ها از قبل با تاثیرات طولانی مدت همه‌گیری بیماری کووید-۱۹، افزایش قیمت‌ها و اثرات تغییرات اقلیمی مواجه بوده‌اند و زمستان پیشرو، مشکلات آنان را بیشتر خواهد ساخت.

این کمیشنری گفته است که بسیاری مردم از کشور‌های جهان که جبراََ از خانه‌هایشان بیجا شده‌اند، نسبت به سال‌های گذشته، در زمستان پیشرو با مشکلات بیشتر مواجه خواهند شد. بسیاری از خانواده‌ها ناچار خواهند بود تا بین غذا و گرم کردن محل بود و باش‌شان یکی را انتخاب کنند.

در این اعلامیه آمده است که بسیاری از بیجا شدگان در عراق و سوریه پس از بارش برف با سرمای شدید مواجه خواهند شد و بسیاری از بیجا شدگان این دو کشور، برای ۱۲مین سال پیهم با سرمای شدید زمستان دست و پنجه نرم خواهند کرد.

کمیشنری عالی ملل متحد در امور پناهندگان تخمین می‌کند که نزدیک به ۳.۴ میلیون بیجا شده‌ای داخلی، شهروندان سوریه، لبنان، اردن، عراق و مصر به کمک‌های حیاتی نیازمند استند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید