ملا عبدالواسع در دیدار با برخی از نمایندگان اهل تشیع: حکومت طالبان به سمت و قوم خاصی تعلق ندارد

0

ملا عبدالواسع رئیس عمومی دفتر رئیس الوزرای حکومت سرپرست با برخی متنفذین قومی و دینی اهل تشیع دیدار کرده و گفته که امارت اسلامی به یک سمت و قوم خاص تعلق ندارد.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ ارگ امارت اسلامی شب گذشته(21 عقرب) با نشراعلامیه‌ای گفته: ملا عبدالواسع رئیس عمومی دفتر ریاست الوزراء روز گذشته با بزرگان و متنفذین قومی و دینی اهل تشیع افغانستان دیدار کرده است.

ملا عبدالواسع رئیس عمومی دفتر ریاست الوزراء در این دیدار گفته:” پیروزی امارت اسلامی یک فتح بزرگ بود که به یک سمت و قوم تعلق ندارد، بلکه مربوط به تمام افغانستان است و همه ما و شما باید برای بقای این فتح بزرگ تلاش مشترک کنیم”.

او گفته: مردم هر قوم و سمت در امارت اسلامی حضور دارند و این حقیقت است که در بعضی بخش‌ها شاید مشکلات و خالی‌گاه‌‎ها وجود داشته باشد، اما باید برای آن با مشوره و تلاش مشترک راه حل پیدا کنیم.

آقای واسع اطمینان داده که به شمول مشکلات شما، مشکلات سایر افغان‌ها را نیز با بزرگان امارت اسلامی شریک می‌سازیم و تلاش ما این است که افغانستان به خودکفایی برسد و از کادرهای موجود بیشتر استفاده صورت گیرد.

مولوی احمدالله متقی معاون روابط عامه و استراتیژیک ریاست عمومی دفتر ریاست الوزراء، نیز گفته که امارت اسلامی به عدالت  و مساوات میان اقوام کشور متعهد است و تمام اقوام را اعضای یک وجود می داند.

آقای متقی گفته امارت اسلامی نسبت به هر زمان دیگر تلاش کرده که میان اقوام افغانستان عدالت و مساوات را قایم نماید تا همه اقوام در فضای آرام زندگی نمایند.

قاری محمد یوسف احمدی معاون سخنگوی امارت اسلامی در مورد نقش تنوع فرهنگی در افغانستان و هماهنگی میان اقوام با هم برادر و موجودیت و نقش اقوام در امارت اسلامی صحبت کرده، گفته که آغوش امارت اسلامی به همه باز است.

احمدی گفته امارت اسلامی به یک قوم، سمت و زبان خاص منحصر نیست، بلکه نظام مشترک تمام اقوام برادر افغانستان است.

در اعلامیه به قول از احمدی آمده است که امارت اسلامی مشکلات مردم را با پیشانی باز درمرکز و ولایات می‌شنود و برای حل آن‌چه در توان دارد اقدام می کند.

اعلامیه افزوده:” شیخ مدار علی کريمی و داکتر محمد اکرم عارفی به نمایندگی از بزرگان و متنفذین اهل تشیع هزاره جات و افغانستان مرکزی، خواست‌ها و مشکلات مردم اهل تشیع را درعرصه های مختلف با رئیس عمومی دفتر ریاست الوزراء شریک ساختند.

در اعلامیه آمده است که آنان یک بار دیگر حمایت کامل‌شان را از امارت اسلامی افغانستان ابراز نمودند و بر همدلی، هماهنگی و مشارکت تمام اقوام باهم برادر تاکید ورزیده، گفتند که امارت اسلامی باید به مردم اهل تشیع در کنار خویش بیشتر جا بدهد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید