ادامه بازداشت پناهجویان افغانستانی در پاکستان

0

درحالی‌که مقامات طالبان بارها خواستار توقف روند بازداشت پناهجویان افغانستانی شده‌اند، پلیس پاکستان از بازداشت ۱۲۲ پناهجوی دیگر افغانستانی در این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ در ادامه بازداشت پناهجویان افغانستانی توسط پاکستان، نیروهای پلیس «سند» 122 پناهجوی دیگر افغانستانی را در این ایالت بازداشت کردند.

رسانه پاکستانی «سما» به نقل از سخنگوی نیروی پلیس در سند نوشت، این پناهجویان افغانستانی هنگامی که به طور غیرقانونی از بلوچستان وارد سند می‌شدند، دستگیر شدند.

بر اساس این گزارش، در میان پناهجویان افغانستانی دستگیر شده 13 زن و 20 کودک وجود دارد و این اتباع برای پیگرد قانونی و بازگرداندن به افغانستان، به دولت بلوچستان تحویل داده شده‌اند.

 پلیس پاکستان درحالی از بازداشت 122 پناهجوی دیگر افغانستانی در این کشور خبر می‌دهد که اخیراً وزیر خارجه دولت موقت طالبان در دیدار با کاردار سفارت پاکستان در کابل، برخورد پلیس پاکستان با پناهجویان افغان را نامناسب، تحریک‌آمیز و به ضرر دو کشور خوانده و خواستار توقف روند بازداشت پناهجویان افغان شده بود.

وزارت خارجه دولت موقت طالبان پیش‌تر نیز در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن بدرفتاری پلیس پاکستان در شهرهای مختلف این کشور به ویژه در ایالت سند، تأکید کرده بود باوجود تلاش‌های سفارت افغانستان در اسلام‌آباد و کنسولگری‌های آن برای حل این مشکل، تاکنون این چالش برطرف نشده است.

به گفته «عبدالجبار تخاری» سرکنسول دولت موقت طالبان در کراچی، در ماه‌های اکتبر و نوامبر در ایالت سند پاکستان حدود 1300 تبعه افغانستان،‌ از جمله زنان و کودکان بازداشت شده‌اند و در زندان به سر می‌برند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید