گزارش سی‌بی‌اس: برخی سربازان امریکایی اعزام شده به افغانستان به بیماری ریوی مبتلا شدند

0

شبکه خبری سی‌بی‌اس امریکا در گزارشی می‌گوید که شماری از سربازانی امریکایی اعزام شده به جنگ افغانستان و عراق، با مشکلات تنفسی مواجه شده اند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛  داکتران گفته اند که سوزاندن زباله‌ها، گرد و غبار صحرا و انفجار بمب‌های کنار جاده‌ای طیف وسیعی از مواد سمی را حمل می‌کنند و به ناچار باعث آسیب ریه می‌شوند.

جان سپولودا، کهنه سرباز نیروی هوایی امریکا از مشکلات سلامتی ناشی از استقرار خود در افغانستان در بیش از 10 سال پیش رنج می‌برد.

سپولودا گفت: “من هر ماه علائمی شبیه آنفولانزا پیدا می‌کنم. بدنم درد زیادی دارد. خون سرفه می‌کنم. اکنون سردردهای ناشی از این همه سرفه. بخش ترسناک این است که من در 40 سالگی هستم و این اتفاق در 30 سالگی برای من رخ داده است. در این راه چه اتفاقی قرار است بیفتد؟”

به اساس گزارش سی‌بی‌اس، سربازان می‌توانند پس از قرار گرفتن در معرض دود ناشی از چاله‌های سوختگی، گرد و غبار صحرا و انفجار بمب‌های کنار جاده‌ای، بیماری تنفسی را تجربه کنند.

داکتر سیسیل رز از مرکز بیماری‌های ریوی مرتبط با استقرار سربازان در مناطق جنگی گفت: ” وضع برخی از بیماران ما که افرادی مبتلا به بیماری تنفسی ناشی از اعزام هستند، ممکن است در واقع بدتر شود.”

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید