صلیب سرخ جهانی: خدمات ایران به افغانستانی‌ها قابل تحسین است

0

یک کارشناس سازمان صلیب سرخ جهانی در بازدید از مرز دوغارون، خدمات جمهوری اسلامی ایران به مهاجرین افغانستانی را قابل تحسین خواند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ «برندا فلورز»،کارشناس صلیب سرخ در سفر به شهر مرزی «تایباد» و دیدار با فرماندار این شهرستان ضمن ابراز خرسندی از روند همکاری‌های ایران با این سازمان اظهار داشت: «دولت جمهوری اسلامی ایران در همه حوزه‌ها فراتر از توان خود برای رسیدگی به امور اتباع افغانستان تلاش کرده که قابل تحسین است».

برندا فلورز افزود: «روند ارائه خدمات دستگاه‌های متولی در ایران به اتباعی که قصد بازگشت به کشور خود را دارند از مرز دوغارون به عنوان نزدیک‌ترین معبر در استان خراسان رضوی، به نحو مطلوبی در حال اجراست و روند بازگشت داوطلبانه آن‌ها مورد حمایت قرار دارد.»

فلورز همچنین اظهار داشت: «افغانستان در 4 دهه گذشته همواره دست‌خوش جنگ‌های داخلی بوده و دولت جمهوری اسلامی ایران با اجرای خدمات بشردوستانه همواره در کنار مردم کشور همسایه خود بوده است اما سازمان‌های بین المللی هم باید نگاه ویژه‌ای به ارائه امکانات و تجهیزات در مرز دوغارون داشته باشند».

این مقام صلیب سرخ همچنین تأکید کرد: «آموزش‌های پیش آگاهی از خطر مین در دوغارون برای اتباع افغانستانی اهمیت ویژه‌ای دارد».

از ابتدای امسال بیش از 200 هزار نفر از اتباع افغانستان هنگام خروج از ایران در مرز زمینی دوغارون آموزش‌های لازم را در حوزه خطر مین و مواجهه با باقیمانده ادوات جنگی فرا گرفتند. شهرستان تایباد در استان خراسان رضوی بیش از 90 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید