عطا محمد نور: استاد شهید کاظمی از شخصیت‌های برجسته عصر مردم‌سالاری بود

0

عطا محمد نور در پیامی به مناسبت ۱۵ عقرب سالروز شهادت سید مصطفی کاظمی،معمار وحدت ملی می‌گوید که او از شخصیت‌های برجسته عصر مردم‌سالاری بود و نقش بارزی در شکل‌گیری آن ایفا کرد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ آقای نور در این پیام با اشاره به شخصیت استاد شهید کاظمی نوشته: ١٥ سال قبل در پی رویداد خونینی در نزدیکی فابریکه قند ولایت بغلان، استاد شهید سید مصطفی کاظمی رییس حزب اقتدار ملی، نماینده با وقار مردم در شورای ملی و از شخصیت‌های خوش نام سیاسی کشور با جمعی از وکلای با عزت مردم در مجلس نمایندگان و شماری از دانش آموزان مکتب و مردم محل به شهادت رسیدند.
در پیام آقای نور، عدم شناسایی عوامل ترور استاد شهید کاظمی و همراهانش به عنوان یک موضوع مهم برجسته شده است.
در این پیام همچنان افزوده شده: استاد شهید کاظمی در تعاملات سیاسی عصر مردم سالاری نیز با شکل دهی حزب اقتدار ملی، نقش مهمی در امور کشور داشت. او در جایگاه وزیر تجارت کشور نقش دولت مرد با برنامه را ایفا کرد و در ولسی جرگه نیز به عنوان نماینده با اقتدار و با برنامه، عمل نمود تا آن‌که قصد جانش را کردند.
استاد شهید کاظمی در ۱۵ عقرب سال ۱۳۸۶ هنگامی که در یک سفر کاری با جمعی از نمایندگان مجلس به ولایت بغلان سفر کرده بوده، هنگام دیدار با شاگردان مکتب در یک حمله انتحاری ترور شد.
گفتنی است که تاکنون عوامل ترور او شناسایی نشده و هیچ گروه نیز آن را به دوش نگرفته است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید