مجاهد: می‌خواهیم روابط خوبی با جامعه جهانی از جمله امریکا داشته باشیم

0

 سخنگوی طالبان می‌گوید که آن‌ها خواستار روابط خوب با جهان هستند و تلاش می‌کنند که با امریکا نیز روابط خود را بهبود بخشند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ ذبیح‌الله مجاهد روز شنبه (۱۴ عقرب) در نشستی در کابل گفت که تامین روابط دیپلماتیک با جهان برای طا-لبان هدف و نیاز است و با امریکا نیز می‌خواهد روابط خوبی بسازد.
مجاهد افزود: «هر زمانی که نماینده امریکا آمده است، ما همیشه با آن‌ها از تامین و تقویت روابط سخن گفته‌ایم. ما امیدواریم که آن‌ها بیایند و آهسته_‌آهسته روابط بهتر تامین و تشویش‌های آنان حل شود».
به گفته او، گاهی نمایند‌گان جدید دولت امریکا به دوحه می‌آیند و نماینده طا-لبان نیز به آن‌جا می‌رود و روی مسایل مختلف و وضعیت افغانستان بحث و به پرسش‌ها پاسخ داده می‌شود.
مجاهد در مورد این‌که حکومت طا-لبان هنوز از سوی کشوری، از جمله امریکا به رسمیت شناخته نشده است، گفت که تعامل آن‌ها با کشورها رسمی و دو‌جانبه است.
او گفت: «موضوع به رسمیت شناختن ما به یک کشور زیاد ارتباط ندارد. سازمان ملل متحد است و آن‌جا امریکا با برخی از کشورها نزاکت‌هایی دارد».
در ادامه او گفت: «در عمل ما هدف را به دست آورده‌ایم. تعامل ما با کشورها دو‌طرفه و رسمی است. این‌که برخی از کشورها اعلام نمی‌کنند، بحث جدا است».

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید