حمله خونین به حرم شاهچراغ شیراز با 40 کشته و زخمی؛ داعش مسئولیت را برعهده گرفت/سازمان ملل این حمله تروریستی را محکوم کرد

0

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ تیراندازی در حرم شاهچراغ شهر شیراز – ایران در عصر چهارشنبه ۴ عقرب (۲۶ اکتبر) «حمله تروریستی» بوده و بیش از 40 کشته و زخمی  برجای گذاشته است.

فرمانده پلیس استان فارس در گفتگو با شبکه خبر تلویزیون ایران تصریح کرد کرد که تنها یک فرد مسلح در این حمله شرکت داشته و دستگیر شده است.

به نقل از اسماعیل محبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس شمار کشته‌شدگان را ۱۵ نفر و  تعداد مجروحان این حمله را حدود ۴۰ نفر اعلام کرده است.

رئیس کل دادگستری استان فارس نیز کشته شدن سیزده زائر در حرم شاه‌چراغ را در دقایق اولیه حمله تایید کرده و گفته بود که یک زن و ۳ کودک در میان قربانیان به چشم می‌خورند.

به گفته کاظم موسمی این حمله توسط یک «تروریست» صورت گرفته  که بلافاصله توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد و هم اکون تحت بازجویی قرار گرفته است.

این در حالیست که در برخی گزارش‌ها شمار مهاجمان سه نفر عنوان شده و آمده بود که دو نفر از این سه فرد مسلح دستگیر شده‌اند.

به نقل از خبرگزاری فارس یک زن و دو کودک در میان قربانیان این حمله قرار دارند و چند نیروی انتظامات حرم نیز هدف شلیک مهاجمان قرار گرفته‌اند.

بر اساس آنچه در این گزارش ها آمده «تروریست‌» نام برده با سلاح کلاشینکف اقدام به تیراندازی کرده و خشاب‌های اضافه نیز به همراه داشته‌ است.

خبرگزاری فارس به نقل از برخی منابع آورده است که مهاجمان ملیتی غیرایرانی داشتند و از  «عناصر گروهک‌های تکفیری» بوده‌اند.

گروه داعش مسئولیت حمله تروریستی به حرم شاهچراغ شیراز را پذیرفته است.

این حمله با محکومیت سازمان ملل متحد و برخی کشورهای جهان مواجه شد.

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) را به شدت محکوم و با مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران ابراز همدردی کرد.

سخنگوی سازمان ملل چهارشنبه شب به وقت محلی و به دنبال وقوع حمله تروریستی مزبور در بیانیه ای اعلام کرد که دبیر کل سازمان ملل حمله تروریستی عصر چهارشنبه به حرم مطهر شاهچراغ در شهر شیراز در جنوب ایران را که مسئولیت آن را گروه تروریستی داعش بر عهده گرفت، به شدت محکوم می کند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید