ادامه سفر دیپلماتیک مقامات ایران به شمال افغانستان؛ هیچ تهدیدی از خاک ایران متوجه افغانستان نیست

0

معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل و هیئت همراه در ادامه سفر خود به ولایت‌های شمالی افغانستان به ولایت «بلخ» سفر کرد و بر ظرفیت‌های این ولایت بخصوص شهر مزار شریف تأکید کرد.آقای مرتضوی معاون سفیر ایران در کابل تاکید کرد که هیچ تهدیدی از خاک کشورش متوجه مردم افغانستان نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ «سید حسن مرتضوی» معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل در ادامه سفر خود به شمال افغانستان وارد مزار‌شریف مرکز ولایت بلخ شد.

آقای مرتضوی افزوده که ایران همچنان در کنار مردم افغانستان بوده و هیچ تهدیدی از خاک آن کشور متوجه افغانستان نخواهد بود.

او که برای انجام یک سفر به مزار شریف رفته، می‌گوید که تهران در حد توان به مردم افغانستان کمک می‌کند.

کشور افغانستان , طالبان ,

مرتضوی همچنین در این سفر با حضور در مقام ولایت این ولایت شمالی افغانستان با «داوود مزمل» والی جدید دولت موقت طالبان برای ولایت بلخ دیدار و گفتگو کرد.

معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ظرفیت‌های تجاری، اقتصادی، علمی و فرهنگی بلخ اظهار داشت که جمهوری اسلامی ایران به مانند همه سال‌ها و‌ ماه‌های اخیر آماده کمک و سرمایه‌گذاری در این ولایت جهت توسعه‌ زیرساختی و حمایتی است.

وی پس از دیدار با حضور در مزار منتسب به حضرت علی علیه‌السلام در شهر مزار شریف با متولیان جدید تعیین شده از سوی حکومت سرپرست افغانستان برای این زیارتگاه دیدار و گفتگو نمود.

کشور افغانستان , طالبان ,

مقامات سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل، پیش از این در روزهای گذشته در سفر به شمال افغانستان به ولایت سرپل عزیمت کرده و پس از آن عازم مزار شریف شدند.

کشور افغانستان , طالبان ,

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید