سرپرست وزارت صحت و عامه: ۱۴۰۰ کارمند صحی به ویروس کرونا مبتلا شده اند

0

احمدجواد عثمانی، سرپرست وزارت صحت، روز سه‌شنبه (۱۰ سرطان)، در یک نشست خبری گفت که تا کنون، ۱۵ نفر از کارمندان صحی، به دلیل مبتلا شدن به ویروس کرونا، جان باخته اند.

آقای عثمانی، هم‌چنان گفت که از میان ۴۹۰ نفر از کارمندان صحی در شفاخانه‌ی افغان – جاپان، ۳۸۰ نفر معاش دریافت نکرده اند.

او افزود: «حدود ۳۸۰ نفر از کارمندان صحی در شفاخانه‌ی افغان – جاپان، در سه ماه گذشته معاش دریافت نکردند. مشکل این بود که برای این افراد، قرارداد کاری داده نشده بود. در جریان هفته‌ی گذشته، قرارداد کاری در اختیار آن‌ها قرار گرفته و روز شنبه‌ی هفته‌ی آینده، معاش تمام آن‌ها پرداخت خواهد شد.»

آقای عثمانی، هم‌چنان گفت که در دو هفته‌ی گذشته، مشکل کمبود اکسیجن در کابل رفع شده بود، اما در جریان چند روز اخیر، شماری از مریض‌داران، بالن‌های اکسیجن را از شفاخانه به خانه منتقل کرده بودند و به همین دلیل، مشکلاتی در راستای بالن اکسیجن وجود داشت.

او علاوه کرد که به تازگی، حکم خرید یک هزار بالن اکسیجن صادر شده و ۲۰۰ بالن نیز از سوی وزارت دفاع دریافت شده است و به زودی، مشکل کمبود اکسیجن رفع خواهد شد.

آقای عثمانی، در بخش دیگری از سخنان خود، تأکید کرد که مبارزه با فساد جریان دارد و هم‌دست‌های معتمد گدام مرکزی وزارت صحت که چندی پیش به اتهام گرفتن ۸۰ هزار دالر رشوه بازداشت شده بود نیز، بازداشت خواهند شد.

او افزود: «اکثر کارمندان وزارت صحت، افراد صادق استند، اما تعداد انگشت‌شماری آدم فاسد وجود دارد، معتمد گدام مرکزی که بازداشت شده بود، تنها نبوده و افرادی که در این کار دخیل‌اند نیز بازداشت می‌شوند. از این به بعد، هر خریداری که برای وزارت صحت صورت می‌گیرد، باید با حضور مردم محل و اداره‌ی تقاضاکننده انجام شود تا مطمئن شویم از پولی که داده می‎شود، به نفع مردم صورت می‌گیرد.»

این در حالی است که تا کنون، ۳۱۵۱۷ مورد مثبت ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شده که از این میان، ۱۴۰۳۶ نفر بهبود یافته اند و ۷۴۵ نفر دیگر جان باخته اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید