کمیسیون ارتباط با شخصیت‌ها طالبان از بازگشت 370 مقام دولت پیشین به افغانستان خبر داد

0

 سخنگوی کمیسیون ارتباط با شخصیت‌های حکومت موقت طالبان اعلام کرد که تاکنون 370 نفر از مقامات پیشین به افغانستان بازگشته اند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ «احمد‌الله وثیق» سخنگوی کمیسیون ارتباط با شخصیت‌های حکومت موقت طالبان اظهارداشت که از زمان ایجاد این کمیسیون تاکنون 370 نفر به افغانستان بازگشته‌اند.

وی افزود: این کمیسیون تا بازگشت آخرین افغان خارج از کشور به فعالیتش ادامه خواهد داد.

وثیق گفت که افراد بازگشتی به افغانستان شامل برخی وزیران، معاونان، نمایندگان پارلمان، کارمندان امنیت ملی، خبرنگاران و چهره‌های مطرح‌ سیاسی می‌شود.

سخنگوی کمیسیون ارتباط با شخصیت های افغانستان با اشاره به اینکه شماره‌های تماس برای هماهنگی پیش‌تر اعلام شده و در اختیار اشخاص قرار گرفته است، در پاسخ به سئوال خبرنگار محلی خبرگزاری دولتی «باختر» در هرات گفت: باید بگویم، محمد اشرف غنی، تاکنون با این کمیسیون تماس نگرفته است.

وی ادامه داد: حکومت موقت طالبان از «محمد اسماعیل‌خان» نیز خواسته است که در افغانستان بماند، اما وی به جای اینکه در کشور خود باعزت زندگی کند، به خارج از کشور رفته است.

وثیق تأکید کرد: حکومت موقت افغانستان در نظام کنونی افراد نخبه و متخصصی که به کشور بازگردند را بکار می‌گیرد و نیز برای سفر دوباره‌شان به خارج از افغانستان هیچ‌ ممانعتی وجود ندارد.

سخنگوی کمیسیون تماس با شخصیت ها با رد ادعای ممانعت طالبان از خروج «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه سابق افغانستان گفت: شایعاتی وجود دارد که عبدالله عبدالله حق سفر به هیچ کشوری را ندارد؛ در حالی‌که وی چند بار به خارج از افغانستان سفر کرده و دوباره بازگشته است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید