بحران سیاسی در انگلیس/ لیز تراس از نخست وزیری استعفا کرد

0

«لیز تراس» نخست وزیر تازه کار انگلیس که جای بوریس جانسون را گرفته بود، روز پنجشنبه در پی افزایش فشارها برای کناره‌گیری از قدرت، استعفای خود را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ خانوم تراس در سخنانی گفت که تصمیم استعفای خود را به پادشاه انگلیس اعلام کرده است و تا زمان انتخاب رهبری جدید برای حزب محافظه‌کار وظایف خود را انجام خواهد داد.

او همچنین گفت که حزب محافظه‌کار در عرض یک هفته رهبر جدید خود را انتخاب خواهد کرد. لیز تراس چهارمین نخست‌وزیر انگلیس است که در شش سال گذشته به دلیل اختلافات درون حزبی مجبور به کناره‌گیری از سمت خود می‌شود.

روز گذشته نیز «سوئلا براورمن» وزیر کشور انگلیس در آخرین ضربه به دولت نوپای «لیز تراس» پس از نقض قوانین این وزارتخانه  نخست وزیر انگلیس استعفا داد.

استعفای امروز لیز تراس، در حالی است که او در در جلسه پر التهاب روز گذشته پارلمان این کشور با حملات تند حزب رقیب و درخواست برای استعفا مواجه شد و پاسخ داد: «من یک فرد جنگجو هستم و اهل کنار کشیدن نیستم».

او در ادامه گفته بود: «بار دیگر بابت اشتباهات اقتصادی که رخ داده عذرخواهی می‌کنم اما بابت اشتباهات دیگران عذرخواهی نمی‌کنم. ما اقداماتی برای مقابله با شرایط سخت اقتصادی انجام داده‌ایم».

امروز همچنین پس از اعلام استعفای نخست‌وزیر انگلیس،  «کر استارمر» رهبر حزب کارگر نیز خواستار برگزاری فوری انتخابات زودهنگام شد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید