رئیس‌جمهوری روسیه در چهار منطقه جداشده از اوکراین حکومت نظامی اعلام کرد

0

رئیس‌جمهوری روسیه روز گذشته در مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا که مسکو مدعی است آن را از اوکراین جدا کرده است، حکومت نظامی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ولادیمیر پوتین در نشست تلویزیونی شورای امنیت ملی روسیه گفت: «فرمانی را امضا کرده‌ام تا در این چهار منطقه حکومت نظامی برقرار شود».

کرملین پس از این نشست متن فرمان را منتشر کرد که می‌گوید حکومت نظامی از بامداد امروز پنج‌شنبه برقرار خواهد شد.

رهبر ۷۰ ساله روسیه در ادامه سخنان خود مدعی شد: «رژیم کی‌یف خواسته مردم را به رسمیت نشناخته، هر پیشنهادی برای مذاکره را رد می‌کند، تیراندازی‌ها ادامه دارد و مردم غیرنظامی همچنان کشته می‌شوند».

او سپس اوکراین را متهم کرد که به «شیوه‌های تروریستی» متوسل شده است.

پوتین اظهار داشت: «آن‌ها گروه‌های خرابکار را روانه سرزمین ما می‌کنند» و ‌ در ادامه مدعی شد که مسکو پس از حمله‌ اخیر به پل کریمه، حملات دیگر را توانسته است که خنثی کند، از جمله حمله به «تاسیسات هسته‌ای» روسیه.

طبق قوانین روسیه، حکومت نظامی راه را برای تقویت ارتش، ایجاد مقررات منع رفت‌وآمد، اشکال سانسور و بازداشت اتباع خارجی هموار می‌کند.

رئیس‌جمهوری روسیه افزود: «تلاش می‌کنیم تا با حل مسائل بسیار بزرگ و پیچیده، نسبت به امنیت روسیه اطمینان پیدا کنیم و از آینده آن محفاظت کنیم».

ولادیمیر پوتین در فرمان خود همچنین شرایط امنیتی در داخل خاک روسیه را تشدید کرده و «سطح هشدار متوسط» را برای منطقه جداشده کریمه و مناطق جنوبی کراسنودار، بلگورود، بریانسک، ورونژ، کورسک و روستوف در نظر گرفته است.

روسیه ماه گذشته با انجام یک همه‌پرسی، مناطق شرقی لوهانسک و دونتسک و مناطق خرسون و زاپوریژیا در جنوب شرقی اوکراین را از خاک این کشور جدا و ضمیمه خاک خود کرد. سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، ایالات متحده و دیگر کشورهای جهان این اقدام را به رسمیت نشناخته‌اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید