کریم بنزما، صاحب توپ طلای 2022 / برنده همانی بود که انتظار داشتیم

0

توپ طلای امسال به کریم بنزما رسید. ستاره فرانسوی رئال مادرید همانطور که انتظار می‌رفت روی سن رفت تا برای اولین بار توپ طلایی‌رنگ را به دست بگیرد

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ معتبرترین رویداد جوایز فردی فوتبال دنیا امشب در فرانسه برگزار شد تا توپ طلا به برترین بازیکنان فوتبال جهان در بخش مردان و زنان اعطا شود. کریم بنزما توپ طلا را از آن خود کرد تا به عنوان بهترین فوتبالیست دنیا در سالی که گذشت شناخته شود.

عنوان بهترین فوتبالیست زن هم به الکسیا پوتیاس، ستاره اسپانیایی بارسلونا رسید. او جایزه‌ای تاریخی دریافت کرد چرا که برای اولین بار، دو سال پیاپی به این جایزه رسید.

جایزه گرد مولر که امسال برای اولین بار به بهترین مهاجم اهدا شد در اختیار روبرت لواندوفسکی قرار گرفت. این آخرین جایزه بارسا نبود چرا که گاوی، ستاره 18ساله این تیم هم جایزه کوپا را به عنوان بهترین بازیکن جوان دریافت کرد.

اما توپ طلای کریم بنزما هم تنها جایزه رئال نبود چرا که تیبو کورتوا، سنگربان این تیم، جایزه یاشین را از آن خود کرد تا به عنوان بهترین دروازه‌بان دنیا معرفی شود.

مراسمی که از سال 1956 به این سو توسط نشریه فرانس فوتبال برگزار شده و برندگان آن به عنوان برترین بازیکن سال جهان شناخته می‌شوند. البته که امسال این جایزه صرفا بر اساس عملکرد بازیکنان در فصل 22-2021 اهدا می‌شود.

در ادامه با آخرین اخبار و حواشی این مراسم که از ساعت 22 به وقت تهران در سالن تیاتر دو شاتل شهر پاریس برگزار می‌شود، همراه خواهید بود؛

25 مهر 1401 ساعت 23:22

و سرانجام اهدا توپ طلای بهترین بازیکن مرد…نامزدهای نهایی کریم بنزما، سادیو مانه، کوین دی بروینه و روبرت لواندوفسکی هستند.

زین الدین زیدان، اسطوره فوتبال فرانسه با چهره ای خندان در حالی که توپ طلا را در دست دارد، به روی سن می رود.

و توپ طلای سال 2022 رسید به کریم بنزما از رئال مادرید

بنزما بعد از دریافت توپ طلا، ادعا کرد که از کودکی رویای این جایزه را در سر داشت و از باشگاه رئال و همین طور لیون، باشگاه سابقش، تشکر کرد.

سپس ویدیویی از گل های او و همین طور مراسم معارفه اش در رئال پخش شد؛ جایی که او از زیدان و رونالدوی برزیلی به عنوان الگوهایش نام برد.

پدر، مادر و پسر بنزما هم روی سن رفتند تا در این لحظه ویژه او را همراهی کنند. بنزما با 34 سال و 302 روز، مسن ترین برنده توپ طلا از سال 1956 است.

25 مهر 1401 ساعت 23:17

لوئیز فیگو، اسطوره فوتبال پرتغال و ستاره سابق باشگاه‌های بارسلونا و رئال مادرید، روی سن رفت تا جایزه باشگاه سال را اهدا کند. نامزدها: رئال مادرید، لیورپول و منچسترسیتی

و این جایزه رسید به منچسترسیتی….این باشگاه در جوایز امسال توپ طلا 6 نامزد داشت.

دی بروینه، ادرسون و دو مدیر سیتی، فران سوریانو و چیکی بگیریستاین، برای دریافت جایزه روی سن رفتند.

25 مهر 1401 ساعت 23:09

در این بخش ویدیویی پخش شد که در آن نفرات پنجم تا سی ام توپ طلای مردان معرفی شدند. محمد صلاح در رتبه پنجم قرار گرفت، کیلیان امباپه ششم شد و کریس رونالدو در رتبه بیستم قرار گرفت.

25 مهر 1401 ساعت 22:59

حالا نوبت به اهدا جایزه بهترین دروازه بان فصل با عنوان جایزه لو یاشین رسید که سباستین هالر، مهاجم دورتموند، برای اهدا آن روی صحنه رفت.

در ابتدای این فصل مشخص شد که هالر به سرطان مبتلا شده و این برای اولین بار است که او با ظاهر جدیدش در یک مراسم رسمی حضور پیدا کرده است.

نامزدهای جایزه لو یاشین: آلیسون، ادرسون، کورتوا، مایک مانیان و ادوارد مندی…و جایزه رسید به تیبو کورتوا از رئال

کورتوا بعد از رفتن روی سن، از اینکه عضوی از رئال است و توانست با این تیم در لالیگا و چمپیونزلیگ به قهرمانی برسد، ابراز خوشحالی کرد و سپس تصاویری از سیوهای فوق العاده او در فصل گذشته پخش شد.

او همچنین در پاسخ به این سوال که آیا به قهرمانی در جام جهانی فکر می کند یا نه، گفت که با هم تیمی هایی مانند کوین دی بروینه و روملو لوکاکو، برای رسیدن به این هدف تلاش می‌کنند.

25 مهر 1401 ساعت 22:48

جایزه بعدی، جایزه بهترین مهاجم است که با نام جایزه گرد مولر اهدا می شود…همسر و فرزند مهاجم افسانه‌ای آلمان برای اهدا آن روی سن رفت و اهدا شد به: روبرت لواندوفسکی از بارسا

لواندوفسکی بعد از رفتن روی سن، گرد مولر را مورد ستایش قرار داد و او را یک منبع الهام بزرگ برای خودش توصیف کرد.

پس از آن ویدیویی از 10 گل برتر لواندوفسکی در فصل گذشته با پیراهن بایرن مونیخ به نمایش گذاشته شد.

25 مهر 1401 ساعت 22:26

جایزه بعدی، توپ طلای بهترین بازیکن زن دنیاست که آندری شوچنکو، اسطوره فوتبال اوکراین، برای اهدا این جایزه روی سن رفت.

ابتدا دروگبا تصویری از خودش و شوچنکو در زمان حضور در چلسی را به نمایش گذاشت و در مورد آن دیدار خاص و خوشحالی ویژه آن بازی که برای تولد فرزند شوچنکو بود، صحبت کرد.

سپس شوچنکو در مورد جنگ در اوکراین صحبت کرد و گفت که به کشورش افتخار می‌کند.

و جایزه توپ طلای زنان برای دومین سال پیاپی رسید به الکسیا پوتیاس از بارسا

مجری مراسم همچنین به بث مید، ستاره آرسنال، که در رده بندی نهایی در رتبه دوم قرار گرفت و در سالن حضور داشت، تبریک گفت.

25 مهر 1401 ساعت 22:20

بخش بعدی مراسم معرفی جایزه جدید فرانس فوتبال است که به نام دکتر سوکراتس، اسطوره فوتبال برزیل نامگذاری شده و برای بازیکنی که در زمینه‌های اجتماعی فعالیت دارد، اهدا می‌شود. رای، برادر سوکراتس، برای اهدا این جایزه روی صحنه رفت و این جایزه اهدا شد به: سادیو مانه از بایرن

25 مهر 1401 ساعت 22:12

از بین 5 نامزد نهایی، جود بلینگام، گاوی، نونو مندس، جمال موسیالا , ادواردو کاماوینگا اهدا شد به…گاوی، ستاره جوان بارسا!

گاوی برای دریافت جایزه روی سن رفت و از خانواده و باشگاهش تشکر کرد و پس از کلیپی از بازی های او در یک سال اخیر پخش شد.

25 مهر 1401 ساعت 22:10

اولین جایزه ای که امشب اهدا می شود جایزه کوپا برای بهترین بازیکن جوان سال است و رونالدوی برزیلی و پدری، ستاره جوان بارسا که سال گذشته این جایزه را برد، برای اهدا آن روی سن رفتند.

25 مهر 1401 ساعت 22:08

دیدیه دروگبا و سندی هریبرت، مجریان مراسم، برای صحبت های آغازین روی صحنه رفتند و پس از آن کلیپی از 10 نامزد نهایی توپ طلای مردان پخش شد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید