ملا برادر: رونق صنعت و تولیدات داخلی مطابق با معیار‌های جهانی وابسته به کیفیت آن است

0

ملا عبدالغنی برادر معاون اقتصادی رئیس الوزرای حکومت سرپرست بر کیفیت صنعت و تولیدات داخلی مطابق با معیار‌های جهانی تاکید کرده می‌گوید که رونق تولید و صنعت کشور بستگی به کیفیت و استندرد آن دارد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ مسوولان اداره ملی نورم ستندرد امروز سه شنبه(26 میزان) نشست را تحت عنوان” حمایت و تشویق سکتور ذوب آهن افغانستان” در کابل با حضور مقامات بلند رتبه امارتی داری کردند.

ملا برادر که در این نشست صحبت می‌کرد گفت: امارت اسلامی افغانستان جهت خود کفایی کشور متعهد بر حمایت از همه سکتور‌ها به خصوص سکتور ذوب آهن می‌باشد.

او گفت: بدون شک نقش صنعت‌گران در توسعه اقتصادی کشور مهم است و ما خوشحالیم که صنعت‌گران افغانستان نقش خود را به خوبی ایفا کرده‌اند.

وی بیان داشت: رشد اقتصادی کشورهای پیشرفته دنیا با فعالیت‌های صنعتی آغاز شد و مسیر‌های زیادی را برای صنعتی شدن طی کردند و ما امیدواریم که افغانستان نیز این مسیر را با موفقیت طی کرده و در آینده اقتصاد قوی داشته باشیم.

معاون اقتصادی رئیس الوزراء گفت: ما از صنعت‌گران کشور می‌خواهیم که محصولات خود را مطابق با ستندرد‌ها جهانی عیار سازند زیرا رونق صنعت و تولیدات داخلی بستگی به کیفیت و استندرد محصولات دارد.

او افزود:” ما در تلاش هستیم تا در تامین برق و همچنین تامین امنیت شخصی و مالی صنعت‌‌کاران کشور همکاری بیشتری داشته باشیم”.

آقای برادر تاکید کرد که امارت اسلامی برای استخراج آهن کشور برنامه ریزی دارد تا کارخانه‌های آهن ما درآینده با کمبود مواد خام مواجه نشوند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید