مجاهد: با رفع برخی ملاحظات مشکل بسته ماندن مکاتب دختران حل می‌شود

0

مقام‌های حکومت طالبان می‌گویند که با رفع یک سلسله ملاحظات، مشکل بسته ماندن مکاتب دختران بالا‌تر ازصنف ششم حل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ ذبیح الله مجاهد، سخنگوی حکومت طالبان می‌گویدکه موقف حکومت طالبان این است که آموزش دختران حتمی می‌باشد.

این مقام حکومت طالبان همچنان می‌گوید، تلاش‌ها جریان دارد تا خانم‌ها بر اساس نیاز و ایجاد فضای مناسب بتوانند در همه ادارات دولتی کار کنند.

درحالی‌که با گذشت یک سال هنوز دختران بالاتر از صنف ششم اجازه رفتن به مکتب را ندارند، ذبیح الله مجاهد سخنگوی حکومت طالبان درگفت‌وگوی ویژه با رادیو کلید می‌گوید که به زودی این مشکل حل خواهد شد.

وی گفت: دریک بخش محدود مشکل وجود دارد که تاکنون حل نشده، یعنی برخی از ملاحظات است که حکومت طالبان نمی‌خواهد باعث اختلافات شود و باید همه موافقت کنند.

نگرانی دیگر عدم حضور زنان در ادارات دولتی است که هم جامعه جهانی و هم مردم خواهان تغییر سیاست حکومت طالبان در این خصوص می‌باشند.

اما ذبیح الله مجاهد در این رابطه می‌گوید که هم‌اکنون دربسیاری از ادارات دولتی زنان عملا کار می‌کنند و با ایجاد فضای مناسب کاری، در سایر ادارات هم زنان فعالیت خواهند کرد.

وی افزود: دربخش‌های صحی، تحصیلات عالی، معارف، پولیس و بانک‌ها خانم‌ها کار می‌کنند.

سخنگوی حکومت طالبان درحالی ازتلاش‌ها برای باز شدن مکاتب دختران بالاتر از صنف ششم خبرمی‌دهد که برخی از مقام‌های حکومت طالبان آموزش دختران را مباح وبرخی هم فرض می‌دانند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید