میلاد پیامبر اسلام و نیاز به اتحاد امت اسلامی

0

هدف از آفرینش و ارسال رسل به کمال رسانیدن انسان‌ها بوده و این بندگان خدایند که از نعمت های ارزشمند که همان پیامبران و معارف ناب الهی اند چگونه و به چه میزان استفاده نمایند تا هم خود را به  مقامات والا و معرفت الهی برساند و هم سایر بندگان را در این وادی رحمت، هدایت نماید.

میلاد پیامبر مکرم اسلام نقطه عطفی در تاریخ عالم بوده و اوج لطف پروردگار برای بشریت شمار می‌آید. ما مسلمانان نیز به عنوان امت پیامبر آخرالزمان مفتخریم که رهرو و دوست دار او هستیم؛ اما برای گام برداشتن در مسیر تبعیت از پیامبر وفرامین الهی نیازمند شناخت و معرفت عمیق می باشیم؛ که این مهم تنها از طریق منابع و اشخاص معتبر محقق می‌گردد والا انسان دچار سوء برداشت و خطا می‌گردد.

تمسک به معارف ناب الهی، نیاز مهم جامعه اسلامی و بشری می‌باشد و در سایه فراگیری و عمل به این معارف، ملت ها به اعتلاء و پیشرفت دست می یابد که آثار و پیامد های ارزشمندی را به همراه خواهد داشت.

یکی از مهمترین مواردی که از اهمیت بالایی برای امت اسلامی به شمار می‌آید، اتحاد و یکپارچگی میان اقشار مختلف مسلمانان می‌باشد. با وحدت وهم‌صدایی می‌توان ندای حق‌جویی وعدالت‌خواهی مسلمانان را به گوش جهانیان رسانید و آنان را با اسلام ناب محمدی (ص) آشنا نمود تا دل‌ها را برای پذیرش دین مقدس اسلام آماده نمود اما برای معرفی اسلام ناب، لازم است تا زیبایی ها و جذابیت ‌های دین به نمایش گذاشته شود.

در مقابل اگر مطالعه درست و کافی از اسلام و سیره پیامبر نداشته باشیم، در معرفی و اجرای آن با خطا و اشتباه مواجه می‌گردیم که نه تنها خدمتی به اسلام و پیامبرمان نکرده ایم، بلکه ظلمی نابخشودنی را هم مرتکب گشته ایم.

در شرایطی که استکبار جهانی و دشمنان اسلام به دنبال حذف دین از متن زندگی انسان‌ها می باشند و تمام توان خود را صرف تفرقه و از هم گسستن صفوف امت اسلامی نموده اند لازم است که هوشیاری خود را حفظ نموده و صلاح امت اسلامی را مد نظر قرار داده و از اختلافات و بحث هایی که موجب تضعیف اتحاد و وحدت مسلمین می گردد، اجتناب نماییم.

پیامبر بزرگ اسلام و اهل بیت ایشان برای اسلام و پیام های آسمانی دین، خون دل خورده و در این راه رنج‌های فراوانی کشیده اند تا جایی که برای احیای اسلام ناب، جان های ارزشمند شان را فدا نموده اند تا دین به صورت کمال و تمام به دست نسل‌های آینده برسد.  لذا ما مسلمان به عنوان امت  پیامبر در پیشگاه خداوند و رسول مکرم شان مسئول می باشیم و فردای قیامت در برابر اعمال و رفتار مان پاسخگو خواهیم بود.

نیاز و مصلحت جامعه اسلامی می‌طلبد تا بر روی اصول و مشترکات تاکید بیشتر نموده و برای انسجام بیشترمسلمین تلاش نماییم و زمینه های اختلاف افکنی و فتنه دشمنان را در ریشته بخشکانیم؛ در این صورت هم امت متحد وقوی در عرصه جهانی خواهیم بود و هم در پیشگاه خداوند و پیامبرشان رو سفید می‌گردیم.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید