زندانی شدن صدها مهاجر افغان در پاکستان

0

پلیس پاکستان مهاجران بدون مدرک اقامتی را جریمه نقدی می کند در صورت عدم پرداخت جریمه آنها بازداشت و زندانی می شوند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ به نقل از بخدی؛ سفارت افغانستان در پاکستان که در کنترول طالبان است خبر داده که ۸۴ مهاجر افغان از زندانی در کراچی پاکستان آزاد شدند.

مولوی سید عبدالجبار تخاری، قنسول افغانستان در کراچی می گوید که این شمار از مهاجران افغان امروز (پنجشنبه ۲۱ میزان) به طرف افغانستان حرکت کردند.

تصاویری که از این زندانیان منتشر شده آنها را داخل یک بس نشان می دهد.

سفارت افغانستان در پاکستان تایید کرده است که دستکم ۳۰۰ مهاجر افغان هنوز هم در زندان های پاکستان به سر می برند که تلاش ها برای رهایی آنها آغاز شده است، گفته شده زنان و کودکان مشمول این زندانیان هستند.

عبدالجبار تخاری می گوید تا دو هفته دیگر شماری بیشتر افغان ها از زندانی در کراچی آزاد خواهند شد.

پاکستان حدود ۱۵ روز پیش هم ۱۵۰ مهاجر افغانستانی را از زندانی در کراچی آزاد کرد.

مهاجران افغان در پاکستان می گویند که ماموران امنیتی پاکستان بدنبال افغان های فاقد مدرک اقامتی هستند.

گفته شده است، پولیس پاکستان مهاجران بدون مدرک اقامتی را جریمه نقدی می کنند در صورت عدم پرداخت جریمه آنها بازداشت و زندانی می شوند.

پیشتر، ضیا احمد تکل، معاون سخنگوی وزارت خارجه طالبان گفته بود که دولت پاکستان قرار است تصمیم نهایی خود را تا چند روز دیگر در باره رهایی بقیه مهاجران زندانی در این کشور به جانب افغانستان اعلام کند.

گفته شده است که در حال حاضر حدود سه میلیون مهاجر افغان در پاکستان بسر می برند و به رقم این مهاجران همه روزه افزوده می شود.

پس از فرار اشرف غنی احمدزی و فروپاشی نظام جمهوریت، میلیون ها تن افغانستان را ترک و بیشتر آنها به کشورهای همسایه نظیر پاکستان، ایران و تاجیکستان پناه بردند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید