متقی در دیدار با ریچاردبنت: جنگ‌سالاران و آدم ربایان دیگر نمی‌توانتد حق کسی را زیر پا کنند

0

مولوی امیر خان متقی سرپرست وزارت خارجه حکومت سرپرست در دیدار با ریچارد بنت گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد گفته دیگر جنگ‌سالااران و غاصبین دیگر نمی‌توانند حق کسی را زیر پا کنند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ عبدالقهار بلخی سخنگوی وزارت خارجه شب گذشته(19 میزان) با نشر اعلامیه‌ی از دیدار سرپرست وزارت خارجه با گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد خبر داده است.

مولوی متقی در این دیدار درباره وضعیت حقوق بشر در افغانستان گفته که جنگ‌سالاران، آدم‌ربایان و غاصبین دیگر نمی‌توانند حق هیچ‌کسی را زیر پا کنند.

آقای متقی گفته:”امیرالمومنین  مسوولین امارت اسلامی را طی فرامین و در جلسات متعدد تشویق می‌کند که با مردم رفتار خوب کنند و حق آنها را برایشان بدهند”

سرپرست امور خارجه به آقای بنت گفته که به‌جای انتقاد بالای یکدیگر، باید با هم همکاری کنیم، حقایق را منتشر و هر پیشرفتی را که حاصل شده گسترش دهیم.

وزیر امور خارجه به آقای بنِت از تلاش‌ها و تعهد تمامی نهادهای امارت اسلامی افغانستان برای بهبود وضعیت حقوق بشری اطمینان داد.

آقای بنِت هم در این دیدار گفته که برای بیان و گزارش درستِ حقایق، باید همه چیز را به چشم خود ببیند و به همین دلیل تصمیم گرفته شد که به افغانستان سفر کند.

اعلامیه افزوده:” وی از مسوولین امارت اسلامی به‌خاطر فراهم کردن تسهیلات تشکری کرد و وعده هرگونه همکاری متقابل را سپرده است”.

گفتنی است که ماموریت آقای بنت برای یک سال دیگر از سوی سازمان ملل متحد در افغانستان تمدید شد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید