امریکا 625 میلیون دالر دیگر به اوکراین تجهیزات ارسال می کند

0

این کمک تسلیحاتی اولین بسته کمکی از بودجه سالیانه سال ۲۰۲۳ دولت امریکا است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ به نقل از خبرگزاری رویترز؛ امریکا تسلیحات جدیدی به ارزش ۶۲۵ میلیون دالر به اوکراین ارسال می‌کند.

دولت بایدن بسته بعدی کمک‌های امنیتی خود را برای اوکراین که شامل چهار سامانه راکتی با تحرک بالا، سیستم‌های پرتابگر هیمارس و مهمات مربوطه، ماین و موترهای مقاوم در برابر ماین در قالب بسته کمکی ۶۲۵ میلیون دالری به اوکراین ارسال می‌کند.

بسته‌ای که انتظار می‌رود که خبر ارسال آن در روز سه شنبه اعلام شود، دومین بسته کمک تسلیحاتی از اوایل سپتامبر محسوب می‌شود. این در حالیست که درگیری‌ها در اوکراین به شدت افزایش یافته است.

امریکا می‌تواند تسلیحاتی شامل چهار پرتابگر هیمارس و راکت های مرتبط با آن، حدود ۲۰۰ موتر نظامی مقاوم در برابر ماین (MRAP) و مهمات برای توپ‌های جنگی هویتزر و همچنین ماین را می‌تواند در روز‌های آتی به اوکراین ارسال کند.

این کمک تسلیحاتی عملا اولین بسته کمکی از بودجه سالیانه سال ۲۰۲۳ دولت امریکا است. این یک اقدام در جهت توقف شکاف تامین مالی است و به رئیس جمهور جو بایدن اجازه می‌دهد تا ۳.۷ میلیارد دالر سلاح بیشتر را تا اواسط دسمبر به اوکراین بفرستد.

هفته گذشته هم امریکا از یک بسته کمک تسلیحاتی به مبلغ ۱.۱ میلیارد دالری رونمایی کرد. این بسته شامل ۱۸ راکت با تحرک بالا، سیستم پرتاب راکت هیمارس و مهمات مربوطه و انواع سیستم‌های ضد جاسوسی و سیستم‌های راداری است. اما بسته کمکی هفته گذشته به اوکراین از سلاح‌های در حال تولید در کارخانه‌های تسلیحات سازی امریکا تامین شد و از ذخایر تسلیحاتی موجود آن تامین نشد.

این سلاح‌ها توسط شرکت لاکهید مارتین ساخته شده اند. این شرکت پرتابگر‌های راکتی هیمارس را که از دقت و برد بالایی هستند تولید می‌کند. این سیستم‌ها برتری جدیدی به کی یف در برابر سیستم راکتی روسیه بخشیده است. امریکا تا اکنون ۱۶ سیستم پرتابگر هیمارس به اوکراین ارسال کرده است.

کاخ سفید از اظهارنظر درباره این بسته خودداری کرده است. البته امکان دارد که این بسته تسلیحاتی در آخرین لحظه از لحاظ میزان و ارزش تغییر کند. با ارسال این بسته تسلیحاتی میزان کمک‌های امریکا به اوکراین از زمان عملیات نظامی روسیه در ۲۴ فبروری در مجموع به ۱۶.۸ میلیارد دالر می‌رسد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید