متقی: داعش در افغانستان شکست خورده است به همین دلیل به مردم بی‌دفاع حمله می‌کند

0

مولوی امیر خان متقی سرپرست وزارت خارجه، حکومت سرپرست، در دیدار با توماس نیکلاسن نماینده خاص اتحادیه اروپا برای افغانستان گفته که داعش در افغانستان شکست سخت خورده است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه طالبان امروز با نشر خبرنامه‌یی گفته است، توماس نیکلاس نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان و هیئت همراه‌اش با امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه حکومت طالبان دیدار کرد.

 نیکلاسن در این دیدار حمله به مرکز آموزشی کاج در غرب کابل را محکوم کرده و آن را حمله به افغان‌ها خوانده است.

او گفته: اتحادیه اروپا، امریکا و شرکای آنها اکنون به این نتیجه رسیده اند که کمک‌های بشردوستانه به تنهایی نمی‌تواند مشکلات اقتصادی افغانستان را حل کند، باید کارهای توسعه‌یی انجام شود.

نماینده اروپا با اشاره به تحریم‌های وارده بر افغانستان گفته که افغان‌ها نباید به طور دسته جمعی مجازات شوند، زیرا این اقدام به صلح و مبارزه با ناامنی و دست‌آوردها آسیب می‌رساند.

متقی هم در این دیدار گفته اکنون داعش و سایر گروه‌های مشابه در افغانستان سخت مغلوب شده اند، توانایی مقاومت و حمله را از دست داده اند، لذا بالای مردم بی‌دفاع حمله می‌کنند.

او تاکید کرده که جهان باید واقعیت‌های موجود افغانستان را درک کرده و در پرتو آن به تعامل با امارت اسلامی ادامه دهند.

آقای متقی گفته که دست‌آوردهای خوب زیادی داریم که غرب به آنها نگاهی مثبت ندارد و نباید آنها را نادیده گرفت و باید برای تعامل مثبت و پیشرفت با یکدیگر، راهکاری مشخص داشته باشیم.

این دیدار و گفته‌ها درحالی انجام و مطرح می‌شوند که صبح جمعه گذشته مرکز آموزشی کاج در غرب مورد حمله انفجار قرار گرفت که در نتیجه آن بیش از 100 کشته و زخمی شدند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید