23 کشته بر اثر طوفان مرگبار در فلوریدای امریکا

0

تلفات ناشی از طوفان «ایان» در ایالت فلوریدای امریکا به 23 نفر رسیده و احتمال می‌رود این رقم در ساعات آینده افزایش پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ پایگاه اسکای‌نیوز گزارش داده خسارت‌های ناشی از این طوفان در ایالت فلوریدا ممکن است به چند میلیارد دالر برسد. این توفان از روز چهارشنبه به عنوان توفان درجه ۴ وارد ایالت فلوریدا شد.

رسانه‌های امریکا از جمله آسوشیتدپرس بامداد شنبه گزارش دادند که این توفان ساعت ۱۴ به وقت محلی وارد ایالت کارولینای جنوبی شده است. «هنری مک‌مستر»، فرماندار کارولینای جنوبی اعلام وضعیت اضطراری کرده است.

«جو بایدن» رئیس جمهور امریکا پنجشنبه شب گفت، توفان «ایان» که سیل و خرابی‌های فراوانی در ایالت فلوریدا به همراه داشته است، «می‌تواند مرگبارترین» توفان تاریخ این ایالت باشد.

بایدن گفت: «این احتمالاً مرگبارترین توفان در تاریخ فلوریدا است. تعداد [کشته شده‌ها] هنوز نامشخص است اما گزارش‌های اولیه حاکی از این است که شمار قابل توجهی جان باخته‌اند».

اثرات توفان به اندازه‌ای بوده که «هالی اسمیث» شهردار شهر «سنیبل» در جنوب غرب ایالت فلوریدا گفته که این شهر بعد از اثرات فاجعه‌بار «ایان» با آنچه سابقاً بوده یکسان نخواهد بود.

اسمیث گفته که روز جمعه به مدت ۴ ساعت در این جزیره بوده و میزان تخریب توفان را مشاهده کرده است. وی گفت: «تا زمانی که کسی در میدان حضور نداشته باشد نمی‌تواند شدت چیزی که ما تجربه کردیم را درک کند. با شهری متفاوت مواجه هستیم.»

وی گفته وی فرآیند بازسازی شهر مدت زیادی به طول خواهد انجامید. او گفت که سنیبل بعد از توفان قابل سکونت نیست و تدابیری برای خارج کردن ساکنان از این شهر جزیره‌ای در حال اجرا است.

این توفان پیش از ورود به فلوریدا نیز در کوبا موجب خسارات گسترده و قطعی برق شد که به گفته رسانه‌های محلی دستکم سه کشته نیز بر جای گذاشت.

تصاویر منتشر شده از توفان ایان در فلوریدا، قایق‌هایی را نشان می‌دهد که از طریق امواج سهمگین دریا بر روی موترها و مناطق شهری پرتاب شده‌اند، سقف و دیوارهای بسیاری از ساختمان‌ها کنده شده و موترهای واژگون شده سرک ها را پر کرده‌اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید