امیر خان متقی: بی‌ثبات کردن افغانستان به نفع کشور‌های منطقه و جهان نمی‌باشد

0

مولوی امیر خان متقی سرپرست وزارت خارجه حکومت سرپرست‌ می‌گوید که بی‌ثباتی افغانستان به نفع کشور‌های منطقه و جهان نمی‌باشد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ آقای متقی که امروز شنبه(2 میزان) در نشست زیر نام ” تقدیر از علما و رسانه‌ها” در کابل صحبت می‌کرد گفت:افغانستان نباید با کشور‌های پیشرفته جهان مقایسه شوند چون این کشور چهار دهه جنگ را سپری کرده است.

او گفت: اگر امروز افغانستان را با کشور‌های منطقه مقایسه کنیم به خوبی دیده می‌شود که آنها در چه حالت قرار دارند ما در چه حال هستیم، با وجود داشتن مشکلات سیاسی و اقتصادی، امروز پول افغانی ثبات دارد یا پول کشور‌های منطقه!؟.

آقای متقی گفت:” امروز امنیت در افغانستان به قسمی تامین شده که دشمنان ما فقط در سرک و مسجد قادر به انجام حملات است”.

وی با بیان اینکه امارت اسلامی معاش 800 هزار کارمند خویش را از بودجه خودش پرداخت می‌کند گفت: دیگر مثل گذشته 80 درصد بودجه افغانستان از خارج تامین نمی‌شوند و از سوی هم امنیت به طور کلی تامین شده است.

آقای متقی گفت: ما بار‌ها به جهانیان گفتیم و باز هم می‌گوییم که بی‌ثبات افغانستان به نفع کشور‌های منطقه و جهان نیست و با امارت اسلامی تعامل سازنده داشته باشند.

این در حالی است شهباز شریف نخست وزیر پاکستان در هفتاد و هفتمین نشست سازمان ملل متحد گفته که افغانستان مکان امن تروریسم شده و که پاکستان و جهان را تهدید می‌کند.

آقای متقی گفت برخی کشور‌ها در تلاش اند که افغانستان را به عنوان مرکز امن تروریسم به جهان معرفی کند.

سرپرست وزارت خارجه حکومت از رسانه‌های کشور نیز خواست که تصویر واقعی این کشور را به جهان منعکس کنند.

این گفته‌ها درحالی مطرح می‌شود که با تسلط بیش از یک ساله امارت اسلامی در افغانستان تا هنوز هیچ کشور حکومت سرپرست را به رسمیت نشناخته است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید