رئیس جمهور ایران در مجمع عمومی سازمان ملل: ایران کشوری است که می خواهد روی پای خود بایستد

0

رییس جمهور ایران در سازمان ملل گفت: داستان ملت ایران، داستان ملتی ا­ست که آموخته است روی پای خود بایستد و به دیگری تکیه نکند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ آقای ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در سخنرانی خود در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل با بیان اینکه ملت ایران بر این باور است که عدالت، وحدت‌آفرین است و ظلم،‌ جنگ افروز، تاکید کرد: اینکه کشوری در داخل خود مدعی عدالت باشد، اما در خارج، انواع تروریست‌ها را تربیت کند و به جان ملت‌ها بیاندازد، یا با تحمیل فشارهای مختلف، ملت‌ها را به تسلیم وادار کند، باید هم از بشریت شرم کند، هم از آزادی، و هم از عدالت.

رئیس‌جمهور ایران همچنین با تأکید بر ناتوانی تحریم‌ها در بازداشتن ایران پیشرفته و مستقل و اذعان رسمی دولت امریکا به شکست مفتضحانه فشار حداکثری علیه ایران، به مسئله عهدشکنی امریکا در موضوع توافق اتمی اشاره کرد و به تبیین منطق روشن جمهوری اسلامی در اخذ تضمین‌های پایدار برای استفاده از منافع اقتصادی، در بخش پایانی سخنان خود با یادآوری چالش انرژی در جهان کنونی از طرح جمهوری اسلامی ایران برای تضمین عادلانه امنیت انرژی در جهان خبر داد.

رییس جمهور ایران به منظور شرکت در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد و در راستای تلاش برای تحقق «نظم عادلانه بین‌المللی از طریق چندجانبه گرایی اقتصادی» در نیویارک حضور دارد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید