عینک واقعیت افزوده اپل احتمالا طراحی ماژولار خواهد داشت

0

هنوز هیچ صحبتی به صورت رسمی در رابطه با عینک واقعیت افزوده اپل به میان نیامده، اما پتنتی جدید نشان می‌دهد احتمالا این گجت از طراحی ماژولار برخوردار خواهد بود.

طی ماه‌های اخیر شایعات و گمانه‌زنی‌های متعددی پیرامون ایده ساخت عینکی واقعیت افزوده از سوی کمپانی اپل، مشابه با گوگل گلس به گوش می‌رسد که هیچ کدام از آنها تاکنون رنگ واقعیت به خود نگرفته. حال ثبت اختراعی جدید از این محصول احتمالی از ماژولار بودن آن حکایت دارد.

طبق گزارش Patently Apple مدارک نشان می‌دهند احتمالا دسته‌ها و فریم عینک واقعیت افزوده اپل قابل تعویض هستند تا بتوان ماژول‌های متفاوتی را با آن همراه کرد. در حقیقت گویا کاربر می‌تواند برای شرایط و تیپ‌های مختلف از ظواهر متفاوتی از اپل گلس استفاده کند.

علاوه بر این پتنت مورد بحث به رزولوشن بالای نمایشگر، عمر باتری بالا، و طراحی جمع و جور به عنوان اصلی‌ترین فاکتورهای عینک واقعیت افزوده اپل اشاره دارد. یکی از شیشه‌های عینک جهت استفاده در حالت کم مصرف و بیرون از خانه در نظر گرفته شده، و دیگری برای رزولوشن‌های بالا و استفاده در منزل و هنگامی که شارژر در دسترس است طراحی شده.

امکان استفاده از لنزهای طبی و تجویز شده از سوی پزشک به عنوان شیشه عینک‌های واقعیت افزوده اپل هم احتمالا یکی از ویژگی‌های اختصاصی این گجت تکنولوژیک خواهد بود. به همین ترتیب برخی از کاربران می‌توانند انواعی از لنزها را برای این عینک در اختیار داشته باشند تا در صورت نیاز آنها را با هم تعویض کنند.

بازوهای قابل تعویض هم احتمالا شامل مشخصات مختلف از جمله ظرفیت‌های متنوع باتری، درایورهای نمایشگر با قابلیت‌های متفاوت و غیره باشد. ولی در هر صورت مثل هر پتنت دیگری، نباید خیلی هم روی این اطلاعات حساب کرد، چرا که گاهی اوقات چنین ثبت‌هایی هرگز روشنایی خورشید را نمی‌بینند.

با در نظر داشتن حجم زیاد شایعات مرتبط با عینک واقعیت افزوده اپل، احتمالا وجود داشتن چنین محصولی برای عرضه در سال‌های آینده بالا است. به خصوص که شنیده شده احتمالا کوپرتینویی‌ها در سال ۲۰۲۲ قصد دارند از این محصول رونمایی کنند. آنچه فعلا از دستمان بر می‌آید این است که منتظر بمانیم.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید