اعلامیه نشست وین: از مقاومت مردم افغانستان برای تامین خواست‌های مشروع و حق‌طالبانه مردم حمایت می‌کنیم

0

اشتراک‌کنندگان نشست وین با نشر اعلامیه‌ای می‌گویند که از مقاومت مردم افغانستان برای تامین خواست‌های مشروع و حق‌طالبانه مردم، حمایت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ در اعلامیه این نشست که امروز در شهر وین اتریش پایان یافت، آمده است: «از مقاومت مردم افغانستان برای  تامین خواست‌های مشروع و حق‌طالبانه مردم، حمایت می‌کنیم.»

اعلامیه می‌گوید که طالبان از گسترش و فعالیت گروه‌های تروریستی منطقه‌ای و بین‌المللی در کشور حمایت کرده‌اند و بنابراین از کشورها خواسته شده است که در مبارزه با تروریسم، بدون تمایز اقدام کنند.

در بخشی از اعلامیه آمده است که پس از یک سال حاکمیت طالبان، این گروه همچنان بر انحصار، تمامیت‌خواهی و عدم تمکین به ایجاد دولت برخاسته از آرای مردم، اصرار می‌ورزد.

اشتراک‌کننده‌گان نشست وین، از کشورهای منطقه و جهان خواسته‌اند که در زمینه ایجاد یک نظام مردم‌سالار و ملی در افغانستان، همکاری کنند. در بخشی از این اعلامیه هچنین بر بازگشایی فوری مکاتب دخترانه از سوی طالبان تاکید شده است.

اشتراک‌کننده‌گان، نشست وین را سرآغازی نیک برای یک گفتمان بزرگ ملی و دموکراتیک به هدف حل معضل افغانستان، عنوان کرده‌اند.

در این نشست همچنین بر حمایت از مقاومت علیه طالبان و ایجاد دولت مبتنی بر اراده مردم تاکید شده است.

گفتنی است که این نشست توسط انستیتوت امور بین‌المللی اتریش برای سه روز در شهر وین برگزار شده و در آن شماری از چهره‌های مخالف سیاسی و نظامی طالبان، حضور داشتند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید