دیده‌بان حقوق بشر: دادگاه لاهه باید در مورد جنایات بشری در افغانستان تصمیم بگیرد

0

دید‌ه‌بان حقوق بشر از دادگاه کیفری بین‌المللی خواسته است تا در مورد جنایات بشری در افغانستان زیر سلطه طالبان تصمیم‌گیری کند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ سازمان دیدبان حقوق بشر به تازگی در بیانیه‌ای با اشاره به این‌که مردم افغانستان در انتظار هستند از دادگاه بین‌المللی کیفری خواست تصمیمی در رابطه به افغانستان اتخاذ کند.
در بیانیه این سازمان آمده است: در ۱۶ سالی که دادستان این دادگاه نخستین بررسی پرونده‌های احتمالی افغانستان را آغاز کرد، درگیری در افغانستان با فهرستی از جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت همراه بوده است.
دیدبان حقوق بشر به نقل از کریم خان دادستان فعلی دادگاه لاهه گفته است که طا-لبان که اکنون کنترول افغانستان ا به دست دارند، به تلاش‌های مربوط به عدالت ملی ادامه نمی‌دهند، نمی‌توانند ادامه دهند و ادامه نخواهند داد.
دیدبان حقوق بشر می‌گوید که مردم افغانستان خیلی وقت است که در انتظار برقراری عدالت هستند و قضاوت دادگاه بین‌المللی کیفری برای برقراری عدالت در افغانستان حیاتی است.
گفتنی است که طا-لبان چندی قبل گفته بودند که امریکا در گذشته قضاوت این دادگاه را رد کرد و اکنون آن‌ها نیز به آن بی‌باور هستند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید